Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Brno dá 215 milionů na rekonstrukci koupaliště na Riviéře

Brno - Brno dá 215 milionů korun na rekonstrukci koupaliště Riviéra. Zastupitelé schválili poskytnutí dotace městské společnosti Starez-Sport, která se o něj stará. Bazény budou nerezové, přibudou nové atrakce. Důvodem prací je masivní únik vody, řekl novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj denně zmizí z bazénů polovina vody, kterou firma bere z vodovodního řadu. Opravy mají začít na podzim a skončit příští rok před prázdninami.

V současné době jsou bazény betonové. "Před 15 lety se opravily keramickou dlažbou, která je ale už za tak krátkou dobu špatná a jsou tam obrovské průsaky vody. Někteří Brňané si myslí, že je voda v Riviéře z řeky, ale není tomu tak. Je z vodovodního řadu a společnost Starez za ni platí. Polovina objemu bazénů se přitom za den ztratí, vsákne se do podloží," uvedl Hladík.

Základem rekonstrukce je vyvložkování všech tří bazénů nerezovou vanou. "Zvolená technologie je nejtrvanlivější. Životnost by měla být více než 30 let. Jakmile letos skončí sezona, Riviéru zavřeme a provedeme práce. Předpoklad je takový, že ji otevřeme v květnu nebo červnu příštího roku tak, aby se to nedotklo letní sezony," dodal Hladík.

Vedle bazénů čekají koupaliště i další změny. "Doplní se prvky v dětském i plaveckém bazénu. Budou nové lávky, tobogán, skluzavka a další věci," doplnil náměstek.

Riviéra je oblíbený rekreační areál a jedno z největších přírodních koupališť v republice. Jeho historie v údolí Svratky sahá do 19. století. Denní kapacita je zhruba 7000 lidí. Mimo koupání nabízí i kurty pro plážový volejbal.
Autor: ČTK, 30.07.17 12:35
Návštěvnost: 1431 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
??? Igor Bielik 03.08.17 12:54
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.