Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Oprava uměleckoprůmyslové školy Karlových Varech by stála stamilionyKarlovy Vary - Památkově chráněná budova v areálu Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech je podle statiků ve velmi špatném stavu. Podle posouzení odborníků by oprava objektu stála stovky milionů korun, řekl dnes ČTK radní Karlovarského kraje Jaroslav Bradáč (SPO). Kraj se podle něj tak spíše než k rekonstrukci přiklání k variantě srovnat budovu se zemí a na jejím místě postavit novou.


"Oprava hrubé stavby bez všeho ostatního by vyšla na 350 milionů bez daně, plus další náklady. Z budovy by prakticky nezůstalo nic původního. Takže na základě této studie požádáme o stanovisko k sejmutí památkové ochrany a budeme se velmi pravděpodobně snažit o to, abychom mohli na tom místě postavit školu novou," řekl Bradáč.

Náklady na demolici a následnou výstavbu nové budovy by měly být zhruba poloviční. Kraj ale bude muset vyřešit provoz školy do doby, než nová budova vznikne. "Paní ředitelka přeorganizovala výuku tak, aby mohla probíhat v té části školy, která není ohrožena. O výpomoc při odborné výuce chceme požádat firmy i ostatní školy," doplnil radní.

V budově z roku 1920 měla škola například nově vybavenou laboratoř. Především tam ale bylo osm nájemních bytů, které jejich obyvatelé po upozornění statika museli prakticky ze dne na den opustit. Jako kompenzaci kraj každému z nájemníků přispěl na stěhování a hledání nového bydlení celkem 50.000 korun. Podle Bradáče už v nové budově byty zřejmě nevzniknou, měla by sloužit jen pro školní účely.

Havarijní stav budovy na jedné z nejfrekventovanějších ulic v Karlových Varech zapříčinilo zřejmě použití hlinitanového cementu v jejích konstrukcích. Stejný materiál byl použit například i na stavbu Baťova domu v Mariánských Lázních, který byl zdemolován v roce 2015.
Autor: ČTK, 25.07.17 17:10
Návštěvnost: 917 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.