Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Půl roku projektu Malí architekti

V únoru tohoto roku se v polské Jelení Hoře uskutečnil první z deseti workshopů projektu Malí architekti/ Mali architekci. Cílem česko-polského projektu je představit dětem ze základních škol architekturu jako velmi zajímavý obor spojující v sobě exaktnost přírodních věd a emoce výtvarného umění. Do projektu je zapojeno deset českých a stejný počet polských dětí, kteří jsou vedeny šesticí lektorů z obou národností. Organizátoři a tvůrci projektu jsou Fakulta umění a architektury (FUA) Technické univerzity v Liberci a Sdružení polských architektů v Jelení Hoře (SARP).
Projekt je koncipován jako celoroční a celá skupina se setkává každý měsíc střídavě v Liberci nebo v Jelení Hoře. Program každé kurzů je koncipován jako celodenní, kdy dopoledne je vyhrazeno prohlídce zajímavé stavby a po společném obědě se děti věnují výtvarně modelářským činnostem. Náplň každého kurzu je originální s dopředu definovaným architektonickým tématem, kterému je přizpůsoben výběr navštívené stavby a odpolední program v ateliéru nebo dílně.
 V prvním půlroce prozkoumali „Malí architekti“ téměř doslova od sklepa až po půdu libereckou oblastní galerii. Galerie sídlí v rekonstruované budově městských lázní a právě původní účel budovy byl inspirací pro dvě desítky modelů koupališť a vodních parků vytvořených v průběhu odpolední dílny. Návštěva romantického Údolí zámků a zahrad rozkládajícího se na polské straně Krkonoš byla podnětem pro vlastní návrhy parků a zahrad. Návštěvu Ještědu si účastníci budou určitě pamatovat kvůli rozmarnému počasí, které na vrcholu hory panovalo, ale které současně prokázalo jak důmyslnou stavbou hotel s vysílačem je. Díky návštěvě Parku miniatur nedaleko Jelení hory měli Malí architekti příležitost během jednoho dopoledne poznat většinu významných světových staveb a jejich zmenšená podoba byla inspirací pro tvorbu maket podle vybraných předloh.
Pro Malé architekty je připraven program i o prázdninách. Na konci léta proběhne dvoudenní architektonický camp, jehož hlavní náplní bude návrh a stavba přístřešků, které budou sloužit účastníkům pro přenocování.
Projekt Malí architekti bude zakončen samostatnými výstavami  na české i polské straně a děti zde budou prezentovat svoji celoroční práci.
Celý projekt je finančně podpořen z Fondu mikroprojektů Euroregionu Nisa.

Více informací >
Zdroj: Vladimír Balda, FUA TUL
Vložil: Tisková zpráva, 24.07.17 11:55
Návštěvnost: 1080 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.