Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bílovice chtějí z mlýnského komplexu vytvořit společenské centrum

Bílovice nad Svitavou - Bílovice nad Svitavou na Brněnsku projevily zájem o mlýnský komplex na ostrůvku obtékaném Svitavou. Obec koupí stoprocentní podíl společnosti Brněnská mlynárenská s.r.o, které patří areál s mlýnem a vodní elektrárnou, bytovými i nebytovými prostory, pozemky a jezem. Chce zde vytvořit centrum pro veřejnost a byty zachovat. Smlouvu o budoucí koupi areálu schválilo v červnu bílovické zastupitelstvo, řekl ČTK starosta Miroslav Boháček.

"Momentálně se dělají znalecké posudky. V případě, že bude vše v pořádku, a nezjistíme, že by například firma někde dlužila, měli bychom na zářijovém zastupitelstvu schválit koupi mlýna a její financování. Obec ji částečně bude hradit ze svého a na část si bude muset vzít úvěr,"
řekl Boháček.

Celkovou hodnotu komplexu včetně technologie, pozemků i budov stanovili majitelé na 38 milionů korun. Znalecké posudky pořízené obcí se zatím pohybují kolem 40 milionů. Starosta proto neočekává, že by měly v budoucnu nastat nějaké problémy, a koupi považuje za výhodnou.

"Jedná se o rovný pozemek kousek od centra, které máme rok a půl nové. U řeky bychom chtěli vytvořit příjemné prostředí pro rodiny s dětmi, odpočinkovou pláž, multifunkční hřiště a také nás oslovil investor s vybudováním minipivovaru a sezonní restaurací. Jednalo by se o takové společensko-oddechové centrum," uvedl Boháček.

Součástí mlýnského komplexu je také deset bytů, které se pronajímají. Ty hodlá obec zachovat. "Budeme to přebírat včetně nájemních smluv a byty určitě ponecháme," řekl Boháček.

Budování ostrovního centra bude mít několik fází. Bílovice nyní budou jednat s architektem, který pracoval na revitalizaci středu obce, aby ráz města zůstal stejný. S projekty na přestavbu mlýna obec oslovilo také brněnské Vysoké učení technické, které by areál rádo zadalo studentům jako téma diplomové práce.
Autor: ČTK, 21.07.17 14:15
Návštěvnost: 1048 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.