Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sokolov chce koupit od Českých drah budovy u nádraží a zbourat je

Sokolov - Za 2,3 milionu korun chce město Sokolov koupit zdevastované budovy a pozemky v okolí vlakového nádraží od Českých drah. Bývalé nádražní objekty chce nechat zbourat a místo připravit pro další využití. Rozhodnout o koupi musí ještě městské zastupitelstvo, řekl dnes novinářům starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

Podle Picky by po demolici mohlo město pozemky využít například pro odklonění cyklostezky na Královské Poříčí. "Může se tam uvažovat i o výstavbě jedné nebo dvou hal pro výrobu, která by nerušila okolí. Také, vzhledem k tomu, že budeme vybírat nového nebo staronového dopravce pro naši MHD, mohl by tam mít zázemí," uvedl Picka.

Demolice objektů by měla také zlepšit dojem z vlakového nádraží, kudy do města přijíždí část návštěvníků. Nyní se totiž do budov uchylují bezdomovci a stále častěji tam musejí vyjíždět záchranáři, strážníci nebo hasiči.

Město na odkoupení objektů dostalo nabídku od Českých drah. Původní dohoda na základě odhadu města byla na ceně dva miliony korun. Pak ale dozorčí rada Českých drah nechala cenu prověřit, posudek ji stanovil na 2,2 milionu korun. Pak přišla ještě nabídka na další drobné nemovitosti za asi 100.000 korun, upřesnil Picka.
Autor: ČTK, 20.07.17 18:15
Návštěvnost: 879 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.