Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Obce mohou žádat o peníze na regeneraci nevyužitých areálů

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo první výzvu v programu regenerace a podnikatelského využití tzv. brownfieldů, tedy starých nevyužívaných průmyslových areálů. Mezi obce a kraje se v rámci první výzvy rozdělí 100 milionů Kč. Celkem jsou v programu dvě miliardy korun. V tiskové zprávě to dnes uvedlo MPO.

Program se zaměří na řešení problémů brownfieldů na území strukturálně postižených krajů - Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského - a hospodářsky problémových regionů. Cílem je nalézt řešení pro tyto mnohdy nebezpečné areály a prostřednictvím jejich nového podnikatelského využití regiony hospodářsky pozvednout.

Žadateli o dotace mohou být obce a kraje. Při hodnocení žádostí o zařazení do programu bude kladen důraz na efektivitu předložených projektů, uvedlo MPO.

Brownfieldů je v Česku přes 11.000 na ploše více než 38.000 hektarů, což je třikrát více, než činí například rozloha Plzně. V příštím roce by mělo být v programu 300 milionů korun. Téměř polovinu všech brownfieldů v Česku tvoří podle CzechInvestu bývalé průmyslové objekty. Následují areály dříve využívané pro zemědělství nebo občanskou vybavenost. Nejmenší zastoupení mají v databázi objekty sloužící původně cestovnímu ruchu, těžbě surovin nebo dopravě.
Autor: ČTK, 20.07.17 18:00
Návštěvnost: 751 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.