Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
V Brně se chystají stavby parkovacích domů v Polní a na Skořepce

Brno - V Brně by se měly v nejbližších letech začít stavět dva nové parkovací domy, a to v ulicích Skořepka a Polní. V případě prvního jde stejně jako u dříve postavených domů o lokalitu v docházkové vzdálenosti historického centra, ve druhém případě jde o místo od centra vzdálenější, avšak napojené na tramvaj. Městská firma Brněnské komunikace zatím chystá studie projektů, z nichž teprve bude zřejmé, jaká bude kapacita a o jaký typ parkovacího domu půjde, řekla ČTK mluvčí společnosti Vladimíra Navrátilová. Předpokládá se, že domy by mohly být hotovy v letech 2019 či 2020.

Skořepka je ulice, která spojuje Koliště a Vlhkou a je souběžná s Křenovou. Řidiči přijíždějící od jihu či jihovýchodu do centra zatím příležitost odstavit auto v parkovacím domě nemají. Stejně jako druhý dům v Polní by měl i ten ve Skořepce sloužit především krátkodobějšímu odstavení aut řidičů, kteří přijíždějí do Brna. Parkovací domy však mohou pokrýt i potřeby rezidentů. Dům v Polní ulici může částečně řešit problém každodenně ucpané Vídeňské ulice, po níž se řidiči snaží projet do centra.

Aktuálně se po dostavbě parkovacího domu v Panenské ulici pracuje pouze na jednom v Besední ulici. Jde o první etapu Janáčkova kulturního centra. "Dokončení se očekává na konci letošního roku. Stavba současně tvoří základy a technické zázemí budoucího koncertního sálu. Propojení první a druhé etapy, což je stavba sálu, přináší výzvy na koordinaci stavebních prací a technologií," uvedla Navrátilová.

Původně se totiž předpokládalo, že mezi etapami bude delší časová prodleva a tomu odpovídalo provedení střechy garáží. Na ní mělo vzniknout dočasné náměstí s fontánou, městským mobiliářem a zelení. Nyní se však připravuje bezprostřední navázaní stavby koncertního sálu, což zřejmě odloží zprovoznění podzemních garáží. "Zajistí však značnou úsporu peněz na dočasná opatření v povrchové části," uvedla Navrátilová.

Kolem historického centra mohou řidiči nyní využívat parkovací domy v Panenské ulici, na rohu Kounicovy a Moravského náměstí, v Kopečné a pod Janáčkovým divadlem.
Autor: ČTK, 20.07.17 10:55
Návštěvnost: 933 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.