Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ústecká univerzita vypsala soutěž na stavbu přírodovědného centra

Ústí nad Labem - Ústecká Univerzita Univerzita J. E. Purkyně (UJEP) vypsala veřejnou zakázku na stavbu Centra přírodovědných a technických studií. Největší investice v historii univerzity může stát až 454 milionů korun bez DPH. Objekt by mohli studenti využívat od konce roku 2019. ČTK to dnes řekla mluvčí univerzity Jana Šiková.

Nový objekt bude sloužit přírodovědecké fakultě, která se do něj přestěhuje. Využívat laboratoře budou také studenti fakulty životního prostředí a fakulty výrobních technologií a managementu. "Specifickým požadavkem na projekt bylo například osm speciálních výzkumných laboratoří polytechnických oborů nebo 230 parkovacích míst," uvedla mluvčí.

Zájemci o zakázku si tento týden mohou prohlédnout staveniště. Nabídky mohou podávat do 15. září. Univerzita podle rektora Martina Baleje náklady zaplatí z dotace ministerstva školství a vlastních prostředků.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky představuje současně nejvýše přípustnou výši ceny. Právě podle ceny bude hodnotící komise nabídky posuzovat. "K uzavření smlouvy se zhotovitelem by mohlo dojít do konce října letošního roku," uvedl kvestor UJEP Leoš Nergl.

Stavět se bude podle zadávací dokumentace, kterou zpracovala společnost Pelčák a partner architekti. Užitná plocha bude 17.619 m². Novou budovu bude využívat zhruba 1400 studentů, 120 akademiků a 65 technických pracovníků. Dokončení díla je stanoveno na 30. září 2019.

Univerzitní kampus vzniká postupně na místě bývalého nemocničního areálu. Centrum přírodovědných a technických studií vyroste na místě někdejší porodnice. Proti jejímu zbourání protestovali někteří místní historici a architekti. Původní projekt stavby dokončené v roce 1937 byl dílem ústeckých architektů F. J. Arnolda a E. Kroba. Univerzita tehdy argumentovala tím, že dispozice objektu nevyhovuje potřebám výuky a rozvoji vědy a výzkumu.
Autor: ČTK, 18.07.17 09:20
Návštěvnost: 632 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.