Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Janáčkovo divadlo v Brně převzali stavbaři, začnou s opravamiBrno - Vládu nad Janáčkovým divadlem v Brně dnes od múzy Thálie převzalo sdružení stavebních firem. Jejich úkolem je v příštích 14 měsících opravit zázemí i střechu divadla. Firmy Metrostav, IMOS a OHL uspěly v tendru s nabídkou 524 milionů korun bez daně z přidané hodnoty.


"Čtrnáct měsíců je termín nikoliv pohodlný, ale takový, který dokážeme stihnout," řekl novinářům za sdružení firem Jaroslav Heran. Stavbaři si podle něj uvědomují, že po prázdninách roku 2018 se do budovy potřebují vrátit divadelníci.

Cílem oprav je rozšířit sociální zázemí, zmodernizovat prostory pro diváky i zaměstnance, jevištní technologie a veškeré rozvody. Oproti původním plánům se stavebníci zaměří také na střechu. Při upevňování nové vzduchotechniky se totiž přišlo na to, že střecha s prefabrikovanými deskami je ve špatném stavu.

V Janáčkově divadle působí zejména opera a balet Národního divadla Brno. Oba soubory proto v nacházející sezoně čeká provizorium spojené s prozkoumáváním nových míst vhodných k divadelní produkci. Jde třeba o brněnské výstaviště nebo velké šapitó v parku Lužánky, divadelníci budou hrát také na Špilberku a v Biskupském dvoře.

"Čeká nás logisticky nesmírně náročná sezona, během které ale brněnskému a jihomoravskému publiku nabídneme stejný objem produkce, na který jsou zvyklí. Připravíme 19 nových premiér,"
uvedl ředitel divadla Martin Glaser.

Monumentální Janáčkovo divadlo se sálem pro 1383 diváků vzniklo v první polovině 60. let minulého století podle projektu kolektivu brněnských architektů. Byli mezi nimi například Ivan Ruller a Boleslav Písařík.

Hodnota budovy je skryta i v detailech od vypínačů po svítidla či zábradlí a také v jeho umělecké výzdobě. Podle Glasera projekt oprav počítá se zachováním detailů a repasováním mnoha omšelých či poškozených prvků. "Veškerý mobiliář, všechno vybavení bude rekonstruováno nebo repasováno do původní podoby," uvedl Glaser.
Zdroj: Jan Tomandl
Vložil: ČTK, 03.07.17 08:45
Návštěvnost: 1577 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Janáčkovo divadlo Ing.arch. Josef Myslivec 07.07.17 14:19
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.