Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na Jižním Městě se chystá bytový komplex s téměř 200 byty


Praha - Developerská firma Nodom zažádala o vyjádření EIA posuzující vliv stavby na životní prostředí pro plánovaný bytový komplex na pražském Jižním Městě. ČTK to zjistila z databáze EIA. Rezidence má vyrůst mezi ulicemi Milínská a Klapálkova a má se skládat ze čtyř domů s téměř 200 bytů a podzemními garážemi. Proti stavbě v minulosti protestovali místní obyvatelé.


Celková kapacita všech čtyř obytných domů má být 189 bytových jednotek. "Navrhované domy jsou navrženy jako třináctipodlažní," píše se v dokumentu. První dům má mít jedno podzemní podlaží, další dva tři a poslední dvě podzemní podlaží.

Projektu zahrnuje 13 nebytových prostor a 211 parkovacích stání v podzemních garážích. "Součástí záměru je i revitalizace stávajícího dětského hřiště, které není v dobrém technickém stavu," píše se v materiálu.

Stavba má být rozdělena do tří etap, celková doba výstavby je odhadována na čtyři až pět let. Přesný termín zahájení stavby není znám.

Obyvatelé okolních domů proti stavbě už několik let intenzivně bojují. Svůj nesouhlas vyjádřila i občanská sdružení Chodov a Zelené Roztyly. Záměr několikrát odmítla městská část Praha 11, nesouhlasné stanovisko vydal v minulosti i pražský magistrát. Obec je však jen jedním z účastníků řízení a její názor není rozhodující.
Autor: ČTK, 02.07.17 18:30
Návštěvnost: 1028 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.