Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Werichova vila na Kampě se dnes večer otevře veřejnostiPraha - Dnes večer se veřejnosti otevře zrekonstruovaná Werichova vila na pražské Kampě. Zpřístupnění bude doprovázet slavnostní večer s hudebním a tanečním programem za účasti řady známých osobností. Vilu, kterou po letech chátrání opravila Praha 1, má v nájmu Nadace Jana a Medy Mládkových, která v ní bude provozovat muzeum.


Prohlídky vily začnou dnes od 19:00 a potrvají do pozdních nočních hodin. Kvůli očekávanému velkému zájmu bude nutné se na ně předem registrovat v infostánku u objektu. Ze stejného důvodu půjde jen o krátké seznamovací prohlídky, nikoliv o delší s podrobným výkladem. V budově vily se bude nacházet expozice věnovaná Janu Werichovi včetně rekonstrukce jeho pracovny. Část prostor je věnovaná i jiným významným osobnostem, které zde žily, například národnímu buditeli Josefu Dobrovskému nebo básníku Vladimíru Holanovi.

Doprovodný program odstartuje v 18:45 a budou se ho účastnit kromě zástupců nadace a politiků i herci, kteří jsou nějak spjatí s osobností Jana Wericha. Půjde například o Jiřinu Bohdalovou, Jiřího Menzela, Jana Přeučila nebo Josefa Zímu. Dobovou hudbou akci doprovodí Sestry Ježkovy a kapela Melody boys. Na programu jsou i taneční ukázky.
Autor: ČTK, 30.06.17 08:20
Návštěvnost: 1219 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.