Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Jičín začal chystat opravy divadla, které koupil od sokolůJičín - Město Jičín začalo chystat nákladnou opravu Masarykova divadla, které loni koupilo od Tělocvičné jednoty Sokol. Prvním krokem k zahájení rekonstrukcí je pořízení studie a projektové dokumentace oprav za odhadovaných 2,5 milionu korun. Na nákladech se budou podílet i sokolové, kteří zůstali menšinovým vlastníkem nemovitosti. Novinářům to dnes řekl starosta Jan Malý (ANO). Náklady na rekonstrukci se odhadují na desítky milionů korun, hlavní tíha financování bude ležet na městě.


Projektová dokumentace rekonstrukce by mohla být hotová do konce roku 2018. Starosta upozornil, že o samotné rekonstrukci tak bude rozhodovat nové zastupitelstvo vzešlé z voleb na podzim 2018. "Budova z konce 19. století je na hranici využitelnosti," uvedl Malý. Je nutné u ní udělat rekonstrukci střechy, fasády, rozvodů, interiérů či instalaci vzduchotechniky. Město předpokládá, že opravy budou postupné a zaberou několik let.

Masarykovo divadlo na pěší zóně v Husově ulici je místem kulturního a společenského života v šestnáctitisícovém Jičíně. Konají se v něm představení, koncerty, plesy, taneční kurzy, výstavy, semináře.

Jičín koupil divadlo od sokolů po složitých jednáních loni v červnu za 18,5 milionu korun. Tím se otevřela cesta k opravě objektu, protože sokolové by sami na opravy peníze neměli.

Město od sokolů získalo hlavní divadelní sál se zázemím, sál tanečního klubu, malý sál a divadélko Srdíčko. Sokolu zůstal trakt s tělocvičnou, byt a kanceláře. Společné části domu smlouva řeší spoluvlastnickým podílem.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 26.06.17 15:35
Návštěvnost: 799 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.