Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Boskovice opravují letní kino

Boskovice - Boskovice na Blanensku rekonstruují za 25 milionů korun letní kino. Hotová je první etapa za 12 milionů korun, která se týkala hlediště. Jeho kapacita se zvýšila na 2000 míst, řekla dnes ČTK starostka Hana Nedomová (ČSSD). Další etapy mají vylepšit zázemí, promítací stěnu i parkoviště.

Na první etapě se podílelo čtyřmi miliony korun ministerstvo kultury a dvěma miliony Jihomoravský kraj. "Zrekonstruovalo se hlediště. Počet míst na sezení se zvýšil z 1500 na 1800 a dalších 200 míst je ke stání," uvedla Nedomová.

Podle ní se další etapy uskuteční podle toho, kolik bude peněz v rozpočtu. "Rozpočet města je ročně kolem 350 milionů korun a na investice je asi 70 milionů korun, takže to není zanedbatelná částka. Chceme ale udělat promítací stěnu, promítací plátno, oplocení, zázemí pro herce, protože se zatím využívá objekt skleníku," řekla starostka. Město se bude snažit získat i další dotaci.

Podle Nedomové může přírodní amfiteátr sloužit nejen letnímu kinu, ale i různým žánrům a zpěvákům. "Budeme tam mít koncert Ewy Farné nebo Vojty Dyka," uvedla Nedomová.

Boskovice leží více než deset kilometrů severně od Blanska a asi 30 kilometrů severně od Brna. Loni ve městě žilo kolem 11.500 obyvatel.
Autor: ČTK, 26.06.17 15:25
Návštěvnost: 805 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.