Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Vyškovský zimní stadion už má střechu, stavba jde podle plánuVyškov - Nový zimní stadion ve Vyškově už má střechu, stavba jde podle plánu. Stavbaři i vedení města stále počítají s tím, že bruslit by se v něm mohlo od listopadu. Stavba stadionu začala po demolici starého, stavbu už v těchto dnech překlenula oblouková střecha.


"Je to ocelová samonosná oblouková konstrukce, která je zajímavá tím, že má sílu pouhé dva milimetry. Je to speciální plech, který nerezaví a má 50 let záruku. Zajímavé je to i tím, že celý ten vnější plášť je namontovaný během několika málo dní," uvedl za společnost Zimní stadion Vyškov Tomáš Halas. Firma zimní sportovní stánek staví a bude jej i 15 let provozovat.

Původní stadion byl ze 70. let, stavěli ho lidé v takzvané akci Z. O jeho zbourání a stavbě nového rozhodli zastupitelé už v roce 2015, rekonstrukci zavrhli. Hlavními důvody bylo to, že ke stadionu neexistovala stavební dokumentace a statika už neodpovídala aktuálním normám.

Na konci června má být podle Halase vnější plášť haly hotový, následně se začne se zateplováním. Na červenec je v plánu montáž podloží ledové plochy a začátek montáže technologií. "Zatím se žádné problémy nevyskytly," uvedl Halas.

Spokojený se stavbou je i vyškovský starosta Karel Goldemund (ČSSD). "Pořád se držíme zhruba 14 dní před harmonogramem, a já jsem pevně přesvědčený, a opakuji to neustále, že v listopadu si můžeme nazout brusle," uvedl.

Město za stadion zaplatí téměř 138 milionů korun. Zhruba 127 milionů tvoří samotná výstavba. Zbytek jsou například úroky, troje bankovní záruky, pojištění a další. Vyškov částku splatí v šesti etapách, první platba je stanovena na konec roku 2018.
Zdroj: Libor Popela
Vložil: ČTK, 19.06.17 14:45
Návštěvnost: 998 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.