Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno má firmy na rekonstrukci Janáčkova divadla, začne v červenciBrno - Brno vybralo firmy pro rekonstrukci Janáčkova divadla za více než půl miliardy korun. Výběrové řízení vyhrálo sdružení společností Metrostav, IMOS a OHL ŽS, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Stavební práce začnou letos v červenci a skončí v srpnu příštího roku. Dotknou se zázemí divadla i střechy, rozšíří se sociální zařízení a podobně. Divadlo bude působit v jiných prostorách, ale zachová si rozsah produkce, doplnil Martin Glaser, ředitel Národního divadla Brno, jehož je Janáčkovo divadlo součástí. Podle něj však divadlo počítá zhruba s padesátimilionovým propadem tržeb.


Výběr zhotovitele schválili radní. Náklady přesahují 524 milionů bez DPH. "Teď plyne lhůta 15 dní, ve kterých se mohou ostatní uchazeči proti výsledkům výběrového řízení odvolat. Na konci června budeme moct uzavřít smlouvu a předat staveniště a na začátku července se zahájí samotná rekonstrukce. Lhůta pro dokončení díla je stanovena na 14 měsíců," uvedl Mrázek.

Stavební práce se zaměří na zázemí divadla, ale v plánu je i rekonstrukce střechy. Při upevňování nové vzduchotechniky dělníci odhalili její špatný stav. Původní střešní desky nahradí modernější konstrukce, která umožní zavěšení prvků vzduchotechniky, protože se nevejdou do prostoru divadla. Rozšíří se i sociální zařízení, zmodernizovány budou interiéry diváckých prostor a bufet. Kompletně budou opraveny provozní prostory divadla včetně zázemí pro zaměstnance a jevištní technologie. Počítá se s rekonstrukcí rozvodů i příjezdových, přístupových a parkovacích ploch k provozní části budovy divadla.

Projekt je dlouhodobě připravovaný s Národním divadlem Brno. Díky tomu je zajištěn program v náhradních prostorách. "Přijdeme o největší z našich scén, ale zachováme si objem naší produkce. Bude to náročný rok, provoz bude v Mahenově divadle a v Redutě, kde se udělá více premiér než v normálních letech. Vidět budeme ale i na výstavišti, v lužáneckém parku, ale i v Biskupském dvoře nebo na nádvoří na Špilberku," vyjmenoval ředitel Glaser. Podle něj je ročně 16 až 18 premiér a kolem 600 repríz. Vzhledem k tomu, že náhradní prostory mají menší kapacitu než Janáčkovo divadlo, počítá Glaser zhruba s padesátimilionovým výpadkem tržeb. Další náklady budou například s uskladněním věcí z divadla a podobně.
Autor: ČTK, 14.06.17 08:10
Návštěvnost: 1132 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.