Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Kostel v čínském Su-čou od ateliéru Neri & Hu

Na západním předměstí Šanghaje se nachází Su-čou, které svou velikostí předčí celou Českou republiku (Su-čou má 10,5 milionu obyvatel). Historie tohoto čínského města ležícího na spodním toku řeky Jang-c’-ťiang sahá až do 6. století před naším letopočtem. Vodní kanály lemované domy a překlenutých mosty přirovnávají město k čínským Benátkám. Na severním okraji se nachází rekreační oblast se sladkovodním jezerem Yangcheng, kde přímo na pobřežní promenádě vznikla kaple se společenským centrem. Autory projektu jsou Lyndon Neri a Rossana Hu ze šanghajského ateliéru Neri & Hu Design and Research Office, kteří svůj návrh popisují jako „choreograficky ztvárněnou cestu krajinou“ Přístupové cesta mezi zdmi z tmavého řezného zdiva trochu připomíná labyrint, který ústí do rajské zahrady. Celý návrh je rozvržen do několika výškových úrovní. Z mohutné cihelné podezdívky uprostřed vyrůstá průsvitná bílá krychle sakrálního prostoru. Za vnějším metalickým pláštěm se ukrývá nosná stěna s nepravidelné rozmístěnými čtvercovými otvory osvětlujícími sakrální prostor. Dvanáct metrů vysoký sál je předělen mezaninem a celý je vystlán dřevěnými latěmi s podhledem evokujícím sedlovou střechu. Součástí bílé kostky je i schodiště, po kterém se lze dostat až na střechu, odkud je výhled na přilehlé jezero.

Autor: Petr Šmídek, 03.06.17 14:20
Návštěvnost: 1379 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.