Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Písek po 12 letech ukončil obnovu okolí centraPísek - Po 12 letech skončila obnova okruhu kolem historického jádra Písku. Celkové náklady na úpravy prstence kolem centra stály 105 milionů korun a přibližně 40 procent uhradilo město pomocí různých dotačních fondů. Písek do budoucna chystá obnovu i samotného historického jádra. Týkat by se měla Velkého a Alšova náměstí a přilehlých ulic. Novinářům to dnes řekli zástupci města.


Obnova prstence skončila úpravou části Bakaláře. Město tam za 13 milionů korun upravilo prostor mezi děkanským kostelem Nanebevzetí Panny Marie a ulicemi Chelčického a Budovcova.

"Tato etapa zahrnovala úpravu východní části náměstí, parčík s umělým jezírkem a okolí památníku padlým u Melegnana a Solferina. Zrekonstruována byla také přilehlá ulice Budovcova, chodníky, parkovací stání a autobusová zastávka,"
řekl písecký místostarosta Josef Knot (TOP 09).

Dvanáctiletá rekonstrukce obvodu historického centra se uskutečnila ve čtyřech etapách. Týkala se mimo jiné třeba promenády mezi kamenným mostem a Městskou elektrárnou, Komenského ulice, Fügnerova náměstí nebo předpolí Kamenného. "Rekonstrukce se týkala především veškeré dopravní infrastruktury a městského parteru včetně mobiliáře i osvětlení," uvedl architekt města Písku Josef Zábranský. Podle Rudolfa Koraby z odboru investic a rozvoje písecké radnice se prostor kolem centra výrazně zkvalitnil. Navíc se nijak neomezila průjezdnost středu města. "Změnila se některá parkovací místa. Někde jsme je museli zrušit a jinde vybudovat nové. Ale celkově počet parkovacích míst v centru zůstává prakticky stejný," řekl.
Zdroj: Marek Bílek
Vložil: ČTK, 30.05.17 18:00
Návštěvnost: 1219 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.