Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chropyně zbourá radnici a v příštím roce chce zahájit stavbu nové

Chropyně - Chropyně na Kroměřížsku zbourá radnici a v příštím roce by chtěla zahájit stavbu nové. Náklady odhadem činí 22 milionů korun, město by mohlo získat 30 procent ze Státního fondu životního prostředí. "Letos bychom chtěli připravit projekt a vyřídit demoliční výměr i stavební povolení," řekla ČTK starostka Věra Sigmundová (ČSSD).

"Počítáme s tím, že stavební práce by byly zahájeny někdy v polovině příštího roku a nová radnice by měla být otevřena v roce 2019," uvedla Sigmundová. Město chce radnici stavět kvůli budoucím úsporám energií v takzvaném pasivním standardu. V objektu bude kromě kanceláří úřadu informační centrum a veřejné toalety. Nová radnice bude bezbariérová, počítá se s výtahem.

Původní radnice byla postavena kolem roku 1800, mezi válkami ji doplnily přístavby. Objekt je v nevyhovujícím stavu, pod střechu zatéká a ze sklepů jde vlhkost do prvního patra. Ve špatném stavu jsou i rozvody elektroinstalace. Objekt navíc není bezbariérový, postižení a starší lidé se tak špatně dostávají po příkrých schodech.

Město zvažovalo rekonstrukci budovy a vybudování přístavby s výtahem. Tyto varianty by ale nevyřešily všechny potřeby úřadu. Díky novostavbě bude radnice podle Sigmundové dispozičně řešena tak, aby to bylo co nejkomfortnější pro občany města i návštěvníky.

Stejný problém jako Chropyně řeší i další dvě samosprávy ve Zlínském kraji. Ostrožská Nová Ves na Uherskohradišťsku staví novou radnici a knihovnu za 63 milionů korun. Akce zahrnuje také opravu objektu bývalého kina z roku 1970. Stavbu nové radnice chystají také Morkovice-Slížany na Kroměřížsku. Stará již byla zdemolována, stavba nové radnice přijde podle projektu na 40 milionů Kč.
Zdroj: Jan Vondrášek
Vložil: ČTK, 17.05.17 13:45
Návštěvnost: 1173 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.