Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Dům kultury v Klášterci by se mohl stát pasivním domemKlášterec nad Ohří - Klášterec nad Ohří na Chomutovsku plánuje rekonstrukci kulturního domu, která by umožnila jeho proměnu na takzvaný pasivní dům. Rekonstrukce domu a vznik přístavby pro městskou knihovnu by městu pomohly významně snížit náklady na energie. Studii chce město veřejnosti představit v červnu, řekl ČTK starosta Klášterce Štefan Drozd (Strana soukromníků ČR).


"Kulturní dům je tady více než 50 let a v podstatě do něj nebylo zasahováno. Rozhodli jsme se přepracovat již existující studii a skutečně z něj udělat pasivní dům, tedy enormně šetřit na energiích a rozšířit kulturní dům o knihovnu, díky čemuž by pak kulturní dům žil celý den,"
řekl Drozd.

Budova, kde dnes sídlí městská knihovna, také není v optimálním stavu. Roční náklady na energie v těchto dvou budovách jsou pro město nyní kolem milionu korun. Náklady na rekonstrukci kulturního domu přesněji ukáže až projektová dokumentace, město je ale odhaduje zhruba na 100 milionů korun. "Právě na pasivní domy je ale možné čerpat dotace, což samozřejmě budeme chtít využít," uvedl starosta.

V ideálním případě by mohla být projektová dokumentace dokončena na podzim příštího roku, v roce 2019 by mohla začít rekonstrukce a přístavba. Zrekonstruovaný kulturní dům by se mohl znovu otevřít v roce 2020.
Autor: ČTK, 11.05.17 15:30
Návštěvnost: 1425 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.