Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
MKČR rozhodne, zda bude poliklinika v Praze 6 památkou


Praha - Ministerstvo kultury by do měsíce mělo rozhodnout, jestli bude poliklinika Pod Marjánkou v Praze 6 prohlášena památkou. Ovlivní to její opravy, na které dostala městská část dotaci 60 milionů korun od hlavního města. Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 6 to řekla radní pro zdravotnictví a sociální věci Milena Hanušová (TOP 09). Městská část zvažuje také možnost vybudovat u polikliniky přístavbu, kde umístní léčebnu dlouhodobě nemocných (LDN).


Jestli bude radnice opravovat objekt jako památku nebo běžnou budovu, ovlivní i provedení oprav. "Teprve až ministerstvo rozhodne, můžeme zadat dopracování projektové dokumentace," vysvětlila Hanušová. A následná studie ukáže, jak bude možné polikliniku opravit za provozu. Dotaci může radnice čerpat do konce roku 2018.

Městská část získala od státu objekt Pod Marjánkou v roce 2008. Podmínkou bezplatného převodu byl provoz zdravotnického zařízení do roku 2033. Soukromá společnost Poliklinika Pod Marjánkou zařízení spravovala od roku 2010, loni ji převzala městská část a firmě vyplatila téměř 40 milionů korun.

Případná dostavba pro umístění LDN by měla stát kolem 100 milionů korun. Nový objekt se 102 lůžky by měl být napojen na stávající stavbu z východní strany. Z nájmu prostor by městská část mohla mít příjem 2,5 milionu korun ročně. Původně se pro LDN nepočítalo s dostavbou, ale s využitím části objektu. Lidé ale byli proti, přístavba pro LDN se zase nelíbí některým lékařům, kteří mají v objektu ordinace.
Autor: ČTK, 21.04.17 08:35
Návštěvnost: 1922 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.