Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kláštery v Českém Krumlově získaly cenu Presta

České Budějovice - Dvě ceny získal dnes v soutěži Presta - stavba jižních Čech obnovený areál českokrumlovských klášterů. Památku ocenil hejtman Jiří Zimola (ČSSD) a zvítězila i v kategorii rekonstrukcí. Jedenáctičlenná porota rozdala v soutěži, kam se přihlásilo 45 staveb, šest hlavních cen Presta a osm uznání. Ceny se předávaly za léta 2014 až 2016.

Komplex českokrumlovských klášterů minoritů a svaté Kláry z poloviny 14. století se otevřel v listopadu 2015. Obnova trvala přes pět let, stála téměř 327 milionů korun. "Cenu uděluji za zodpovědný a důsledný postup v celém investičním procesu, kterým se zpřístupnilo historické dědictví a tím zvýšilo kulturní povědomí. Areál je vynikající prací dvouletého období od poslední Presty a ukazuje, jak lze za využití státních a městských peněz revitalizovat historické prostory a nabídnout je k využívání," řekl ČTK Jiří Zimola, jenž klášterům udělil cenu hejtmana Inspira.

Jako ocenění práce obrovského týmu vnímá cenu tajemník českokrumlovského městského úřadu Radim Rouče. "Podařilo se nám vdechnout památce život, a to způsobem, který neslouží jenom ubytování, ale je to společensko - kulturně vzdělávací instituce. Jsme rádi, že máme v Českém Krumlově rozšířenou nabídku pro domácí turistiku a rodiny s dětmi," řekl ČTK Rouče.

Mezi novostavbami zvítězily Lesy ČR s budovou krajského ředitelství v Českých Budějovicích. "Dominuje jí působivý průhled z nástupní haly přes prosklenou zasedací místnost do lesa a krajiny," uvedli porotci.

Rezidence U Kapličky v Českých Budějovicích se 100 byty vyhrála v kategorii Rodinné domy a bytové stavby. Porotci vyzdvihli to, že jde o architektonicky zdařilý komplex, jemuž vévodí kruhové nároží ulic, kde se prolínají obě odlišně tvarovaná křídla budovy. Jako nejlepší vodohospodářskou a ekologickou stavbu zvolili opravu jezu Čejna na Nežárce v Jarošově nad Nežárkou na Jindřichohradecku, jenž má nově i rybí přechod.

Okružní křižovatka Nové Roudné v Českých Budějovicích dostala cenu Presta za atypické řešení, které do jednoho celku začlenilo i točnu konečné a nástupní zastávky MHD včetně chodníku. Další cenu Presta získal obnovený sportovně rekreační areál pod stadionem Míru v Táboře.

Čestná uznání mají obnovený areál staré vodárny v Českých Budějovicích, dům Štěpánka Netolického v Třeboni, sportovní přístav Hluboká nad Vltavou, průmyslový areál Stavoklima v Homolích na Českobudějovicku nebo regenerace českobudějovického sídliště Máj.

Ceny Presta - prestižní stavba jižních Čech se předávaly podeváté. Dostávají je stavbaři a architekti z kraje. Cílem je představit stavebnictví na jihu a podpořit jeho rozvoj. "Mám pocit, že poslední dobou tohle řemeslo upadá, a je na nás, abychom jeho kvalitu zvyšovali a ukazovali, co děláme dobře: krásné a dobré stavby," řekl předseda českobudějovické pobočky Českého svazu stavebních inženýrů Roman Šubrt.
Zdroj: Václav Koblenc
Vložil: ČTK, 21.04.17 08:25
Návštěvnost: 1197 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.