Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Z bývalých plzeňských lázní by mohly být moderní thajské lázně

Plzeň - Z bývalých městských lázní, chátrajícího památkově chráněného objektu a dominanty centrálního nábřeží v Plzni, by mohly vzniknout moderní thajské lázně. Plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) řekl na dnešním jednání plzeňského zastupitelstva, že thajský velvyslanec projevil při návštěvě Plzně zájem zapojit se do projektu městských lázní a přivedl by prý do Plzně thajské investory.

Za necelý měsíc, 17. května, se na thajském velvyslanectví v Praze uskuteční další schůzka týkající se rekonstrukce a přestavby budovy poblíž Plzeňského Prazdroje. Zúčastní se jí také Pierluigi Cardoselli, jednatel firmy TWB, která budovu bývalých lázní vlastní.

Thajský velvyslanec Naronga Sasitorn se v Plzni zajímal o investiční možnosti pro thajské firmy, které jsou nyní v Evropě aktivní. V Itálii a v Německu thajské společnosti koupily řadu velkých obchodních domů a zajímají se také o investiční příležitosti v ČR. Uvedl, že v Plzni žije aktuálně 45 Thajců, kteří se živí masážemi. Thajské masáže poskytuje pět firem. Vzhledem k tomu, že sousední hotel Angelo nedávno koupila thajská investiční společnost U City, nebylo by vyloučeno turistické propojení lázní, hotelu i pivovaru, který tento měsíc převzala japonská firma. V první společné diskusi zazněl i návrh na spojovací koridory.

Budova lázní už 23 let chátrá a poslední čtyři roky je v ní paintballové hřiště. O využití zdevastovaného objektu začalo město po letech jednat s TWB Praha před necelými dvěma měsíci. "Oboustranným zájmem je, aby byl objekt zrekonstruován a plnil funkci, ať už bude jakákoliv. Městu teď nic nepřináší," uvedl Zrzavecký. Město se nebrání partnerství v projektu přestavby. "Můžeme nějak naplňovat obrovskou kapacitu zhruba 22.000 metrů čtverečních," řekl.

Územní rozhodnutí na multifunkční využití objektu je stále v platnosti. Podle informací ČTK by se majitel lázní prodeji nebránil. Cardoselli, který vlastní v Praze luxusnější byty, chtěl v roce 2010 vybudovat z prvorepublikových lázní byty, kancelář, hotel, restaurace a wellness za 300 až 500 milionů Kč.

Plzeňské lázně byly při otevření v roce 1932 nejmodernějšími lázněmi v tehdejším Československu, navrhl je pražský architekt Bedřich Bendlmayer. Objekt se dvěma bazény získal v roce 1994 v privatizaci soukromník, který zkrachoval. V roce 2001 je koupil za deset milionů korun developer Amádeus Real, který vlastní vedlejších 2,4 hektaru pozemků, na nichž chtěl postavit obří obchodní centrum. Referendum i radnice projekt odmítly, developer se teď s městem soudí o 1,85 miliardy Kč jako náhradu škody za neuskutečněný projekt. Amádeus nejprve jednal o prodeji lázní s městem a krajem, které tam chtěly mít galerii. Nakonec budovu koupila TWB.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 20.04.17 16:30
Návštěvnost: 3591 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.