Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Maloměřicích se postaví méně bytových a více rodinných domů

Brno - Stavební firma Kaláb dala přepracovat projekt obytného souboru v brněnské městské části Maloměřice. U Svitavy podél Parkové a Kusákovy ulice mělo původně bydlet zhruba 600 lidí. Nový projekt počítá s necelými 500 obyvateli a většinu bytových domů nahradily domy rodinné, vyplývá z dokumentů na Informačním portálu EIA.

Firma se v uplynulých dvou letech potýkala s velkým odporem místních obyvatel. Zatímco původně se počítalo s osmi bytovými domy a devíti rodinnými, nyní se plánují jen dva bytové domy se 117 byty a 66 rodinných domů. Nový projekt by tak měl více odpovídat připomínkám místních.

Na území je nyní neudržovaná zeleň a patří do záplavového území. Plánovaná protipovodňová opatření se mají později včlenit do jednotné protipovodňové ochrany města. Proti předchozímu návrhu nezhorší aktuálně plánovaná opatření odtokové poměry v jiných úsecích řeky.

Investor počítá se zahájením stavby v příštím roce, pokud se mu podaří získat územní rozhodnutí a stavební povolení. Obytný soubor se má stavět postupně do roku 2025. U bytů a rodinných domů bude i 300 parkovacích míst, část venku a část umístěná v domech. Uprostřed souboru má vzniknout parčík a počítá se se sadovými úpravami, současnou zeleň čeká kácení.

Poblíž plánované výstavby už několik měsíců vzniká jiný developerský projekt, a to v brownfieldu u ulic Obřanská a Olší. Firma Stavos zahájila v první ze čtyř etap stavbu 23 rodinných domů. V dalších etapách má vzniknout do roku 2022 jeden polyfunkční objekt, pět bytových domů a šest rodinných. Součástí je i stavba nových ulic, což budou prodloužené ulice Franzova a Vřesová. Postupně by zde mělo bydlet také asi 500 lidí.
Autor: ČTK, 19.04.17 16:15
Návštěvnost: 1468 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.