Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Léa-Catherine Szacka: Exhibiting the Postmodern
The 1980 Venice Architecture Biennale
Ve čtvrtek 20. dubna 2017 v 19:00 hodin se v pražské Galerii VI PER uskuteční přednáška Léa-Catherine Szacka: Exhibiting the Postmodern – The 1980 Venice Architecture Biennale.

Přednáška Léa-Catherine Szacky, která navazuje na její nedávno vydanou knihu Exhibiting the Postmodern: The 1980 Venice Architecture Biennale (Vystavená postmoderna: Bienále architektury v Benátkách 1980; vydalo Marsilio Editori, 2016), bude zkoumat kořeny a dopady první Mezinárodní výstavy architektury při benátském Bienále. Situováním výstavy The Presence of the Past (Přítomnost minulosti) do širšího historického kontextu, provázejícím vznik architektonických výstav, uvažuje Szacka nad jejich rozvojem v období postmoderny a ukazuje, že jmenovaná výstava byla, krom milníku v historii kurátorství, rovněž začátkem konce i koncem začátku postmoderního obratu v architektuře. Tím, že popisuje institucionální změny a výstavní techniky i prostory spolu s diskurzy a neshodami mezi zastánci moderní a postmoderní architektury, kniha vypráví příběh vývoje architektonických výstav jakožto „žánru“ kulturních projevů. Zaměřuje se přitom na historii Bienále v Benátkách, ale také obecněji na italskou architekturu 70. let minulého století a na dějiny postmoderny. Odhaluje přitom, jak benátské Bienále 1980 předznamenalo změnu vztahu mezi světem umění a architektury a také pak následnou transformaci architektonického produktu jakožto jeho výslednice.

Léa-Catherine Szacka je odbornou asistentkou na Vysoké škole architektury a designu v Oslu (AHO), kde je rovněž členkou Centra kritických architektonických studií (OCCAS). Je architektkou, kritičkou a badatelkou v oblasti dějin a teorie architektury. Doktorský titul získala na škole architektury Bartlett v Londýně (2011). Ve své práci se zaměřuje na historii výstav architektury a historii a teorii postmoderní architektury. Přednášela a publikovala na téma postmoderní architektury, společně s Charlesem Jencksem and Evou Branscome byla editorkou reedice knihy The Post-Modern Reader (2011). Její texty se objevily v mnoha časopisech (Log, OASE, Arch+, AA Files, Journal of Architectural Education, Journal of Architecture, Domus, Architectural Design či Volume) a knih včetně Exhibiting Architecture: Place and Displacement (Lars Müller, 2014) či nedávno vydané Re-Framing Identities: Architecture’s Turn to History, 1970–1990 (Birkhäuser, 2017). Počátkem roku 2014 zorganizovala v Centre Georges Pompidou v Paříži významné sympozium, jehož výstupem bylo zvláštní vydání Cahiers du Musée national d’art (na podzim 2014), na němž se rovněž podílela. V roce 2014 vystavila svůj projekt Effimero: Or the Postmodern Italian Condition jakožto příspěvek k Monditalia, součásti 14. Bienále architektury v Benátkách. V loňském roce působila jako projektová manažerka After Belonging Academy, vzdělávacího fóra Vysoké školy architektury a designu, klíčové součásti architektonického trienále v Oslu 2016. V současnosti připravuje publikaci Mediating Messages: On the Role of Exhibitions and Periodicals in Critically Shaping Postmodern Architecture (spolueditorkou Véronique Patteeuw, vyjde v nakladatelství Bloomsbury v roce 2018).

Více informací >
Zdroj: Galerie VIPER
Vložil: Tisková zpráva, 18.04.17 18:45
Návštěvnost: 510 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.