Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sokolov zdemoluje zbývající domy bývalých kasáren

Sokolov - Město Sokolov plánuje demolici zbývajících domků po bývalých kasárnách u sídliště Vítězná. Rada už schválila výpovědi nájemcům, kteří v budovách nyní provozují bazary a zastavárny. Demolicí a úpravou místa chce město zamezit dalšímu vzniku černých skládek a dalších nepříjemných jevů v okolí odlehlých, nevzhledných domů, řekl ČTK starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

"Další důvod je ten, že v této oblasti má město pozemky, které může do budoucna nabízet jako bydlení rodinného typu - to znamená, že tam počítáme s výstavbou rodinných domků a tohle vše už jsou přípravy na plánovanou výstavbu. Mezi námi, ať už tam bude cokoli, v současné době prázdné upravené místo, tak to bude určitě mnohem příznivější než to, co tam je nyní,"
řekl Picka.

Současní nájemci se musejí z domků vystěhovat do konce výpovědní lhůty, která je v jednom případě dva měsíce, pro ostatní tři měsíce. "Předpokládáme, že by s tím neměli mít žádné velké problémy. Pokud se nevyskytne nějaká velká komplikace, o které nevíme, samotná demolice by pak měla být otázkou maximálně jednoho měsíce," doplnil starosta. Náklady město předběžně odhaduje na milion korun.

Vyčištěné pozemky by město mohlo nabídnout k prodeji případnému investorovi. Podařilo by se tak využít jeden z mála zbývajících prostorů pro výstavbu domů ve městě. Možnosti rozvoje města jsou v tomto směru poměrně omezené, dál se jinak rodinná a řadová výstavba může rozvíjet pouze na Hruškovou a Novinu. Přivést tam inženýrské sítě ale znamená překonat značnou vzdálenost a převýšení.

Na území větší části bývalých kasáren v okolí Husitské a Vítězné ulice vznikla v minulých letech nová čtvrť rodinných domů a podnikatelské inkubátory, určené pro menší výrobní firmy. Celkově město do lokality s pomocí dotací investovalo přes 130 milionů korun, prodejem pozemků se ale vložené náklady vyrovnaly.
Zdroj: Štěpánka Bartoňová
Vložil: ČTK, 14.04.17 14:00
Návštěvnost: 1126 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.