Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Valašské Meziříčí zvažuje výstavbu sportovní haly společně s krajem

Val. Meziříčí - Valašské Meziříčí zvažuje výstavbu sportovní haly, mělo by jít o společný projekt se Zlínským krajem. Hala by mohla stát v Palackého ulici v areálu střední integrované školy, kterou kraj zřizuje. Stavba haly se ve městě s více než 22.000 obyvateli řeší již dlouhodobě. Loni ji město plánovalo postavit samo, a to v areálu bývalých kasáren. Záměr společné výstavby dnes schválili zastupitelé města, již dříve s ním souhlasili i krajští radní.

Investice do stavby i provozování haly by se podle starosty Roberta Stržínka (ANO) rozdělilo mezi město a kraj, počítá se také se získáním dotací, zapojit by se mohl i soukromý sektor. Hala by podle odhadů mohla stát 80 až 90 milionů korun.

Dopoledne a časně odpoledne by halu využívala zejména škola, odpoledne a o víkendech sportovní kluby. Ředitel školy Petr Pavlůsek dnes na zastupitelstvu uvedl, že již dlouho usiluje o lepší zázemí pro studenty. Počítá se také s rekonstrukcí školní tělocvičny, která by zůstala zachována a nová hala by k ní přiléhala.

"Nová sportovní hala by nejen vyřešila dlouhodobě nevyhovující stav školní tělocvičny, ale současně by sloužila také jako moderní a dostatečně velké zařízení s odpovídajícím zázemím pro občany a sportovní kluby města, které v současnosti ve Valašském Meziříčí chybí," uvedl již dříve krajský radní Petr Gazdík (STAN).

Zastupitelům města dnes byly představeny dvě možné varianty umístění haly. V obou případech je pro ni podle starosty v areálu dostatek prostoru. Při jedné variantě by však objekt zasahoval do oválu sportoviště, který by se musel zkrátit. Počítá se se zázemím pro sportovce, kapacitou tribuny až 400 lidí i parkovištěm.

Podle Stržínka se bude ještě řešit, jakým dílem se na investici bude podílet město a kraj. Přípravu projektu bude řešit pracovní skupina, poté bude podle Stržínka asi rok trvat projektování a vyřizování povolení, stavět by se mohlo začít v roce 2019.
Autor: ČTK, 14.04.17 13:50
Návštěvnost: 1252 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.