Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mělník hledá investora pro demolici budovy v centru města


Mělník - Mělník hledá investora pro demolici budovy, takzvaného Holdu, v centru města u náměstí Karla IV. Místo ní by pak mohl postavit vlastní objekt podle kritérií města. "Je to varianta, na které se intenzivně pracuje," řekl na dnešní tiskové konferenci starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město).


O zbourání stavby mají na konci dubna rozhodovat zastupitelé. Město má variantu, že by budovu po zbourání dočasně nebo trvale nahradila volná plocha. Podle starosty bude ještě k otázce demolice vedena na zastupitelstvu diskuze. Ve městě je i skupina lidí, kteří s demolicí nedostavené budovy nesouhlasí a chtěli by její dokončení. Sloužit by měla třeba jako kulturní sál, který by se ale městu provozně nevyplatil. Navíc dostavba a úpravy by byly velmi nákladné.

Pro město by bylo podle Mikeše ideální, kdyby se našel slušný developer, který by místo budovy postavil objekt s obchody v přízemí a nad nimi by bylo několik pater bytů, protože ty v centru chybějí. Proto se vylidňuje i střed města.

Pokud zastupitelé záměr demolice schválí, bude město muset připravit finanční plán a vyřídit úřední náležitosti. Demoliční práce zřejmě začnou příští rok a mohou stát i přes 10 milionů korun.

Mělník chystá kompletní proměnu náměstí Karla IV., nedávno veřejnosti představilo studii, k té se obyvatelé i odborníci včetně místních architektů vyjadřují a doplňují připomínky. Jde mimo jiné i o to, aby upravené náměstí sloužilo i k setkávání a relaxaci.
Autor: ČTK, 13.04.17 15:10
Návštěvnost: 1203 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.