Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubice: Přestavba domu určeného k demolici je příliš nákladná

Pardubice - Vedení Pardubic se znovu pokusí u zastupitelů prosadit demolici domu na náměstí Jana Pernera. Bytový objekt má ustoupit plánovanému terminálu pro linkovou dopravu, jinak jej patrně nebude vůbec možné stavět. Pokud radnice neuspěje, jednou z variant je to, že dům přemění na ubytovnu. ČTK to dnes řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

"Pokud nebude dům zbořen, budeme ho muset přestavět, nejnižší odhadovaná částka je 20 milionů korun,"
řekla Dvořáčková. Dodala, že vzhledem k hluku v ulici už dům nesplňuje parametry pro běžné bydlení. Udělat z domu ubytovnu by bylo nákladné mimo jiné proto, že nesplňuje požární předpisy.

"Mohla by to být ubytovna, ale nedovedu si to představit. Přestavba by byla drahá, muselo by se předělávat schodiště, vzduchotechnika, není to jednoduché," řekla primátorova náměstkyně.

Nezná přesný návrh stavby terminálu, ale předpokládá, že bez demolice bytového domu by se tam nevešel. Zastupitelé proto peníze na demolici projednají znovu, a to už s konkrétní částkou, kterou nabídne vítěz výběrového řízení. Zastupitelé v minulosti demolici domu schválili, ale neschválili peníze na bourací práce.

Radnice již z domu vystěhovala téměř všechny nájemníky asi z třicítky bytů. Rada dnes schválila, že poslední dva byty lidé uvolní do konce dubna. Všichni lidé dostali nebo dostanou náhradní bydlení v městských bytech. Město jim zároveň dává 20.000 korun na náklady spojené se stěhováním.

Nájemníci dostali na byty, kam se přestěhovali, smlouvu na dobu určitou, tedy jeden rok, což je podle náměstkyně v dnešní právní praxi obvyklé. Po roce se jim nájemní smlouva automaticky prodlouží na dobu neurčitou. Nestalo by se tak pouze v případě, že by lidé neplatili městu nájemné.

"Nemám informace z odboru majetku, že bychom v několika posledních letech nájemní smlouvu někomu neprodlužovali," dodala náměstkyně primátora.

Vedle terminálu pro MHD u vlakového nádraží, který radnice dokončí v červnu, má jednou stát i terminál B pro linkovou dopravu. Město aktuálně vybírá projektanta. Vzniknout má multimodální dopravní uzel pro všechny typy pozemní veřejné dopravy. Zároveň radnice plánuje propojení vlakového nádraží se sídlištěm Dukla lávkou, u které má stát terminál Jih pro MHD s parkovištěm.
Autor: ČTK, 10.04.17 16:50
Návštěvnost: 1229 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.