Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Valašské Meziříčí na Vsetínsku začne stavět smuteční síň


Valašské Meziříčí - Valašské Meziříčí na Vsetínsku začne v těchto dnech stavět smuteční síň. Bude stát v prostoru hlavního vchodu na hřbitov. Stavba přijde téměř na 24 milionů korun. Hotovo by mělo být v červnu příštího roku, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Renata Votrubová.


"Město si důstojnou obřadní síň zaslouží. Současná smuteční síň je zastaralá a nevyhovuje kapacitně, esteticky ani provozně. Valašské Meziříčí tak bude mít nové důstojné prostory pro poslední rozloučení se svými blízkými," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

Radnice počítala s tím, že smuteční síň bude stát 30 milionů korun, částku snížilo výběrové řízení. Město letos v rozpočtu uvolní 15 milionů korun, zbytek v příštím roce.

Obřadní smuteční síň bude mít kapacitu 200 lidí, z toho minimálně 50 míst bude k sezení. Bude mít samostatně přístupnou čekárnu pro pozůstalé s přístupem k prostoru pro vystavení zemřelého oddělenému sklem. Objekt by měl být bezbariérový.

Vznikne i nové kolumbárium s 234 místy pro ukládání pohřebních uren a nové místo pro vsypovou louku. Ve valašskomeziříčské obřadní smuteční síni se ročně koná na 200 obřadů. Smuteční síň ve Zlínském kraji staví také Morkovice na Kroměřížsku, chystají ji i Kunovice na Uherskohradišťsku.
Autor: ČTK, 10.04.17 15:05
Návštěvnost: 1563 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.