Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nad Prahou se rozsvítí srdce
Nad Prahou se rozsvítí srdce

Festival reSITE rozsvítí srdce nad pražskou ulicí Milady Horákové v centru Letné. Objekt srdce zarůstající rostlinami a dráty symbolizuje anatomii města. Ta bude tématem chystané mezinárodní konference a festivalu s názvem reSITE In/visible City, jehož posláním je vylepšovat prostředí měst. Opulentní vizuální dílo vytvořila Zuzana Lednická a tým ze Studia Najbrt a je složeno ze 3D modelu, precizní ruční kresby a vrstvení typografie a grafických a výtvarných prvků.

„Města nám leží na srdci“ zní motto neziskové organizace reSITE, která se zabývá vylepšováním prostředí měst a veřejného prostoru, inovativním přemýšlením o plánování a urbanismu. „Myslíme na taková města, kde vám srdce začne tlouct rychleji. Vzrušující, plná příležitostí, kulturních hodnot a atraktivní pro nově příchozí talentované lidi,“ vysvětluje Martin Barry vizi, která motivuje reSITE k novým projektům a aktivitám. reSITE se snaží propojit různé profese ve společné diskusi o městě pro budoucí generace.
Animovaná videoprojekce zajištěná projektem Lumiverse bude k vidění 11. a 12. dubna, dále 10. května a konečně během samotných dat reSITE 21.-23. června (změna dat vyhrazena).
Výtvarný koncept je vizuální identitou mezinárodní konference a festivalu, jež do Prahy v červnu přiláká 40 světově významných architektů a architektek, starostů, urbanistů a inovátorů, spolu s 1000 hostů ze 30 zemí. Nebude mezi nimi chybět současná nejvýznamnější architektka světa Kazuyo Sejima (Kazujo Sedžima) z Japonska, držitelka obdoby Nobelovy ceny na poli architektury – Pritzkerovy ceny – anebo designérka pamětní fontány Diany, Princezny z Walesu, Kathryn Gustafson.
Na architektonickou akci s nebývale silným zastoupením žen přijede rovněž místostarosta Paříže Jean-Louis Missika, anebo světově proslulý architekt Teddy Cruz působící v Kalifornii. Světlům v ulicích Prahy se pak bude speciálně věnovat designérka osvětlení Leni Schwendinger, zakladatelka konceptu NightSeeing™, jež povede v Praze noční prohlídku určenou i pro veřejnost. Konat se budou také komentované prohlídky městských infrastruktur anebo bar crawls s architekty a kulturními osobnostmi po několika trasách a čtvrtích Prahy.

Online registrace zahájeny

Registrace na konferenci byly zahájeny a do 30. dubna je možnost zakoupení vstupenek se slevou Early Bird. Vstupenky jsou tradičně rozděleny do tří cenových hladin pro profesionály, městské samosprávy a neziskovky a studenty s možností přikoupení VIP balíčku. Nad rámec konferenčního programu plného přednášek a diskusí reSITE nabídne dosud nejivovativnější formáty včetně interaktivních her, workshopů, kulatých stolů a setkání 1:1 s experty.

Co: reSITE 2017: In/visible City
Kdy: 22.-23. června 2017, akce pro širokou veřejnost 21.-24. června
Kde: Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8
Info: http://resite.cz/
Registrace: http://resite.cz/cs/registration/

In/visible City je pořádána organizací reSITE jako součást projektu Shared Cities: Creative Momentum.

Programový partner: Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy
Premium partner: Penta Investments
S finanční podporou hlavního města Prahy
Hlavní partner: Pražské služby, Pražské vodovody a kanalizace
Sponzor: Deloitte, Atkins & Langford, Verdi Capital
Partner: FINEP, KRR, Philips, Pražská plynárenská, Takenaka
Partner místa konání: Forum Karlín
Hlavní mediální partneři: Citylab, Hospodářské noviny
Dopravní partner: Dopravní podnik hl. m. Prahy, Leo Express
Partnerský hotel: Emblem
Design partner: Bat Design, Vitra

Sledujte novinky na facebooku: https://www.facebook.com/events/1333435403355419/
Inspirujte se na Youtube: https://www.youtube.com/c/reSITEtalks 
Twitter: twitter.com/resite_a použijte hashtag #reSITE2017 #InvisibleCity
Zdroj: reSITE
Vložil: Tisková zpráva, 10.04.17 12:05
Návštěvnost: 896 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.