Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Písek postaví knihovnu, stavět se začne příští rok

Písek - Písek postaví novou knihovnu a centrum vzdělávání za 133 milionů korun bez daně. Původní cena projektu byla o 20 milionů vyšší. Nižší nabídka vzešla ze soutěže na projekt. ČTK to řekla mluvčí píseckého městského úřadu Kristýna Barchini.

"S realizací bychom chtěli začít na přelomu dubna a května příštího roku," uvedl místostarosta Josef Knot ((TOP 09). Nový objekt vznikne z bývalé základní školy na Alšově náměstí, který sousedí se současnou budovou knihovny. "Nová knihovna bude plnit roli celoživotního vzdělávání, zejména v oblasti jazyků, IT, přírodních a technických věd," uvedl vedoucí odboru investic a rozvoje píseckého městského úřadu Václav Filip.

Architektonickou soutěž třicetitisícový Písek vyhlásil v roce 2013 a vyhrálo ji Studio A.B.S. Nové řešení objektu vychází především ze snahy očistit budovu bývalé školy od veškerých novodobých přístaveb a dalších zásahů. Zmizet by tak měla přístavba jídelny, nákladního výtahu a kotelny v krovu, která se projevuje mohutným vikýřem ve střeše.

"Nově navržené křídlo skladů vytváří vnitřní klidový dvůr bez přístupu dopravy pro potřeby nového umístění knihovny. Záměrem je využít pro knihovnický provoz nejen vnitřní, ale i venkovní prostory revitalizovaného objektu původní školy," uvedl Knot. V přízemí propojeného objektu bude také turistické informační centrum.
Autor: ČTK, 09.04.17 09:35
Návštěvnost: 1110 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.