Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce VÚTS v Liberci na Evropský dům bude dražší

Liberec - Rekonstrukce bývalé administrativní budovy VÚTS (dříve Výzkumný ústav textilních strojů) v sousedství krajského sídla v Liberci na Evropský dům bude zhruba o čtyři procenta dražší. Důvodem jsou zejména požadavky budoucích nájemců, které nebylo možné při zadání stavby předvídat, řekl dnes ČTK náměstek libereckého hejtmana Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj). Původní cena 92,8 milionu korun včetně DPH se tak zvýší zhruba o 3,8 milionu, kraj stavbu financuje bez dotací.

Bývalá administrativní budova VÚTS je funkcionalistická stavba s prvky art deco a expresionismu. Postavena byla v letech 1928 až 1929 podle projektu architekta Oskara Baudische pro židovského obchodníka Otto Strasse, který tam provozoval garáže. V roce 1951 a v letech 1969 až 1975 prošla budova přestavbami a dostavbami, které změnily její podobu uvnitř i zvnějšku. "Podobně jako při výstavbě hospice se i tady snažíme zrevitalizovat starý objekt a dát mu nové využití. Je to určitě lepší, než stavět na zelené louce, i když by to bylo levnější," řekl Pieter.

Rekonstrukce vrací objektu v co největší míře původní podobu, některé problémy ale podle Pietera nedokázal stavebně technický průzkum odhalit. Zvýšení ceny proto řešil Liberecký kraj třemi dodatky. "Jedná se třeba o úpravu dispozičního řešení zasedacích místností nebo doplnění jejich vybavení. Dochází také k úpravě vstupu do budovy nebo propojení informačních technologií. Další úpravy se týkají sestavy střešních a stropních panelů, nerovnosti fasád, ale také nového napojení na teplárnu nebo vyřešení odvodu splaškových vod z objektů, kdy se vůbec nedochovaly původní výkresy z dob stavby tohoto objektu," doplnil Pieter.

Rekonstrukce má být hotova do poloviny května. "V srpnu už by měl být v provozu," řekl Pieter. Vznikne v něm Evropský dům, kde žadatelé najdou poskytovatele evropských dotací na jednom místě. Klíčová je podle Pietera pobočka Centra pro regionální rozvoj ČR (CRR), která bude sloužit jako kontaktní pracoviště Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Do budovy ale přesune své sídlo také například Euroregion Nisa, který administruje malé projekty z česko-polských a česko-saských programů EU, bude tam i centrální dispečink veřejné dopravy. "Obsazenou už máme prakticky každou kancelář, smlouvy jsou uzavřené se třemi subjekty, další se finalizují," dodal Pieter.
Zdroj: Leona Vacková
Vložil: ČTK, 07.04.17 15:45
Návštěvnost: 1458 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.