Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nové karlovarské nádraží bude ještě pár měsíců v provizoriu

Karlovy Vary - Nová nádražní budova na Horním nádraží v Karlových Varech bude ještě několik měsíců po otevření fungovat v provizorním režimu. Důvodem je zahájení prací na staniční části nádraží, které zahrnují i stavbu podchodu. V částečném provozu začne budova sloužit od konce dubna, sdělil ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

"Zprovozněna bude budova do konce dubna ihned poté, kdy budou pro cestující vybudovány provizorní pokladny v přízemí. Tyto stavební úpravy si vyžádalo zahájení modernizace staniční části,"
uvedl Illiaš.

V přízemí bude vybudovaná provizorní sádrokartonová příčka, která oddělí stavební prostor, kde bude stavební firma prorážet nový podchod do výpravní budovy. "Tato přepážka má zamezit pronikání prachu a hluku do míst, kde se bude pohybovat cestující veřejnost," doplnil Illiaš.

Omezení potrvají podle mluvčího SŽDC do konce srpna. Poté už bude první nástupiště v takovém stavu, kdy jej budou moci cestující opět využívat a naplno tak bude zprovozněna i nová budova.

Na novou nádražní budovu čekalo lázeňské město dlouhé roky. Moderní prosklená budova za zhruba 96 milionů korun nahradila nádraží, které už bylo zdevastované a nevyhovující. Město bude na dokončení budovy navazovat jednak stavbou lávky přes kolejiště a jednak i úpravou prostoru před nádražím.
Autor: ČTK, 07.04.17 11:25
Návštěvnost: 1912 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.