Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Brno chce územní studie pro stavbu bydlení ve dvou lokalitách

Pohled na areál bývalé střední zahradnické školy v ulici Lány
Brno - Brno si dá vypracovat územní studie na možnou výstavbu bytových domů v lokalitách ulice Lány v městské části Bohunice a Šedovy ulice v městské části Vinohrady. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Martin Ander (SZ). Podle něj budou studie sloužit při změnách územního plánu i stavebním úřadům pro případné rozhodování. Obě studie mají být hotové nejpozději na podzim.


Posílit možnost bydlení Brno zvažuje pod ulicí Lány směrem k říčce Leskavě. "V minulosti tam vznikla střední zahradnická škola. Budovy navrhoval architekt Dušan Jurkovič, takže jsou hodnotné. Na druhou stranu areál neslouží původnímu účelu a je potřeba se zabývat jeho změnou a využitím například pro bydlení," řekl Ander.

Bydlení by podle něj nebylo věnované celé území. "Bude tam určitě i prostor pro další funkce, jako rekreace nebo sport. Studie má být hotová do září letošního roku," řekl náměstek.

Druhým zvažovaným územím pro bytovou výstavbu je svah kolem Šedovy ulice mezi městskými částmi Vinohrady a Židenice. I tam by kromě bydlení mohly podle Andera vzniknout prostory pro sport nebo služby a obchody. "V lokalitě to není snadné z pohledu dopravní dostupnosti a obslužnosti. Ani svah není úplně stabilní, takže se bude muset vyhodnotit i geologické podloží," řekl Ander. Studie by měla být hotová o prázdninách.

Obě studie budou sloužit dvěma účelům. "Budou podkladem pro případné rozhodování stavebního úřadu v té lokalitě, kde budou investoři už teď v souladu s územním plánem, a budou moct být povolené některé projekty. V obou lokalitách ale dojde k poměrně zásadním změnám, takže smyslem studií především bude, aby sloužily jako podklad pro změnu územního plánu," řekl Ander.

Změny územního plánu by se podle něj měly začít připravovat letos. "Příští rok by se měly projednat s veřejností a schválené by mohly být někdy na jaře roku 2019," dodal Ander.
Zdroj: Lenka Horáková
Vložil: ČTK, 04.04.17 14:05
Návštěvnost: 904 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.