Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kolín plánuje opravit fasádu budovy gymnázia

Kolín - Kolín plánuje v příštím roce opravit fasádu budovy gymnázia v Žižkově ulici. Letošek chce věnovat projektovým přípravám. Dokumentace bude podle místostarosty Michaela Kašpara (STAN) stát přes půl milionu korun. Dalších zhruba 15 milionů korun bude stát samotná oprava. To jsou ale jen odhady, bývalý městský architekt určil náklady na opravu na až 25 milionů korun.

"Jedná se o památkově nechráněnou, ale architektonicky velmi cennou budovu," řekl Kašpar. Právě kvůli tomu, že budova není památkově chráněná a není ani v památkové rezervaci, budou náklady hrazené z rozpočtu města, není totiž možné využít dotaci. Město podle Kašpara zadalo zpracování nezávazné nabídky kanceláři Masák a partner, se kterou již Kolín spolupracoval při opravě Chrámu sv. Bartoloměje. "Ta nabídka se nám natolik líbila, že jsme se rozhodli, aby tu opravu naprojektovala právě tato kancelář, na což jsme udělili výjimku ze směrnice," uvedl Kašpar. Podle něj je pro město prioritou, aby byla oprava provedena kvalitně. "Nechceme jít cestou, že by soutěž vyhrál někdo s nejnižší cenou a třeba to ještě nikdy nedělal," dodal Kašpar.

Součástí projektu jsou i chemické rozbory současné omítky a letecké záběry z dronu. "Je to jedna z nejviditelnějších a nejzajímavějších budov v Kolíně, proto si zaslouží zvláštní péči," řekl Kašpar.

Oprava podle místostarosty nečeká celou plochu omítky, ale jen části, které jsou v nejhorším stavu. Odhady hovoří o opravách 15 až 50 procent plochy. "Kancelář Masák a partner odhadla plochu, která se bude potřeba opravovat, na 20 až 30 procent," dodal Kašpar. Plochy s původní fasádou se doladí stejnou novou fasádou, budou také obroušeny cihly a obnoveny fresky.

Jedenatřicetitisícový Kolín letos hospodaří s více než miliardou korun. Mezi největší investice patří oprava autobusového nádraží zhruba za 60 milionů korun a rekonstrukce okolí chrámu sv. Bartoloměje za 90 milionů korun.
Autor: ČTK, 03.04.17 07:45
Návštěvnost: 848 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.