Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubice ovlivní podobu lávky z Dukly na nádraží

Pardubice - Pardubice ještě mohou ovlivnit podobu lávky, která do několika let překlene kolejiště a spojí vlakové nádraží a sídliště Dukla. ČTK to řekl poslanec a městský zastupitel Martin Kolovratník (ANO). První návrh Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) se nesetkal u některých městských zastupitelů s kladnou odezvou.

"V tuto chvíli je lávka pouze v návrhu, vůbec se ještě nekreslí a neprojektuje. Určitě může měnit podobu. Sám se nechci podepsat pod něco, co bude ošklivé," řekl Kolovratník.

Lávku bude stavět SŽDC, současně bude modernizovat pardubický železniční uzel. Projekt nadchodu za 45 milionů korun zařadí do evropských projektů, město doplatí zhruba deset milionů.

"SŽDC letos získá uzemní povolení, příští rok nakreslí projekt. V tuto chvíli je reálné, že stavba začne v roce 2019, hotová bude 2021, nebo 2022," řekl Kolovratník.

Náklady se mohou ještě měnit, například město nejspíš ještě bude jednat se SŽDC, aby místo schodů byly eskalátory. Podle Kolovratníka by se tak projekt prodražil maximálně o několik milionů korun.

Podobu lávky tento týden na zastupitelstvu zpochybnil například architekt Milan Košař (Pardubáci) a přirovnal ji k průmyslové lávce stavěné někdy před 70 lety. "Jestli to má být tvář současné doby, jsem docela zděšen," uvedl.

"Jsem připraven na zastupitelstvo přinést několik variant návrhu a projednat s kolegy, která bude nejhezčí,"
řekl Kolovratník.

Lávka má stát u vlakového nádraží, naproti supermarketu Albert a vyústit v ulici K Vápence, která je kousek od sídliště Dukla. Přímé spojení mezi oběma lokalitami zatím není a lidé si někdy zkracují cestu na vlak přes kolejiště.

Podle původní návrhu SŽDC má být lávka zasklená, s jednoduchou pultovou střechou. Obslouží první až čtvrté nástupiště.

Nadchodu dali tento týden přednost zastupitelé, protože je levnější. Zvažovaný podchod by stál od 108 do 144 milionů korun.
Autor: ČTK, 03.04.17 07:40
Návštěvnost: 974 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.