Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno umožní postavit více bytů místo Jaselských kasáren

Brno - Brno mění územní plán, který umožní změnit využití plochy po bývalých Jaselských kasárnách podél Štefánikovy ulice. Na žádost městské části a potenciálních investorů bude možné postavit více bytů místo původních obchodů a kanceláří, zároveň umožní propojení Štefánikovy a Staňkovy ulice, uvedl dnes v tiskové zprávě náměstek primátora Martin Ander (SZ).

Brownfieldem je území poblíž centra města už deset let, kdy se demolovaly staré vojenské objekty. Ještě předtím se v nich točil seriál Četnické humoresky. Místo zarůstá plevelem a náletovými dřevinami kvůli nekončícímu sporu města se společností Kliminvest. Ta měla podle smlouvy z roku 2006 postavit na místě bytový a administrativní komplex, což se nestalo a město v roce 2009 smlouvu vypovědělo. Současné vedení města se snažilo o mimosoudní narovnání, nicméně kvůli novým záležitostem je věc znovu u soudu. Ten musí rozhodnout, zda byla výpověď platná.

Než rozhodne, může město dokončit změnu územního plánu. Do konce března lze změnu využití území připomínkovat a až definitivní znění schválí zastupitelstvo, bude možné postavit bytové domy s komerčními prostory v přízemí. Zároveň změna zajistí možnost propojení Štefánikovy a Staňkovy ulice a dále až ke sportovnímu areálu za Lužánkami prodlouženou Dělostřeleckou ulicí. Plány totiž konzervovaly současný stav, kdy je nutné obcházet dlouhý blok.

"Areál má díky jedinečné poloze šanci stát se živou částí města s atraktivním bydlením i potřebným zázemím. Změna územního plánu posílí bydlení a občanskou vybavenost," uvedl Ander.
Autor: ČTK, 27.03.17 15:55
Návštěvnost: 1388 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.