Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bruntál připravuje rekonstrukci atria historické budovy Petrin

foto: Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Bruntál - Bruntálská radnice připravuje rekonstrukci atria historické a památkově chráněné budovy Petrin, kde dnes sídlí Centrum vzdělávání Petrin. V budoucnu má prostor sloužit například i pro venkovní školní výuku či divadelní představení. Vznikne tam proto i jeviště a hlediště. Celkem město počítá, že projekt vyjde na tři miliony korun. Rekonstrukce celého objektu z roku 1926 skončila před dvěma lety a stála okolo 76 milionů korun. ČTK o záměru informoval mluvčí radnice Jiří Ondrášek.


S ohledem na skutečnost že Petrin je od roku 2002 památkově chráněný, všechny plány město musí konzultovat se zástupci památkové péče. "Určitě nebude plocha atria vybetonovaná, jak bývá u podobných staveb obvyklé," uvedl Michal Kafura z oddělení investic a správy majetku. Dodal, že se neplánuje ani návrat k původní travnaté ploše.

"Usilujeme o to, aby atrium plnohodnotně sloužilo všem subjektům, které v budově sídlí,"
doplnil. Historickou budovu využívá základní a mateřská škola, knihovna a centrum volného času. Vnitroblok bude po opravě sloužit k venkovní školní výuce a například i pro pořádání kulturních akcí. Návrhy počítají s takovým uzpůsobením, které by mimo jiné plnilo funkci hlediště a jeviště. Uvažuje se také o instalaci osvětlení pro večerní využití atria.

"Plánujeme zde se střediskem volného času, mateřskou školou a knihovnou uskutečňovat vzdělávací a kulturní aktivity. Pokud se nám společně se zřizovatelem podaří tento projekt zrealizovat, bude to velký přínos nejen pro centrum vzdělávání, ale pro celé město,"
ředitelka základní školy Petrin Milena Zatloukalová

Předběžné náklady na plánovanou rekonstrukci atria jsou necelé tři miliony korun. Město bude usilovat o dotaci. V případě, že ji nezíská, bude atrium opravovat z vlastních prostředků.

Budova Petrin je z historického a architektonického hlediska jednou z nejvýznamnějších staveb v Bruntále. Postavena byla v roce 1926 a sloužila jako německý chlapecký seminář. Ta 2. světové války tam sídlilo vojenské velitelství Wehrmachtu. Postupně tam pak fungovalo i gymnázium, ústav pro zdravotně postižené, vojenská i běžná škola. V roce 2013 začala rozsáhlá rekonstrukce.
Autor: ČTK, 26.03.17 11:45
Návštěvnost: 912 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.