Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chce letos začít rekonstrukci části Údolní ulice

Brno - Brno chce na podzim letošního roku zahájit jednu ze tří etap rekonstrukce ulice Údolní. Oprava úseku od ulice Úvoz po odbočku k plaveckému bazénu na Kraví hoře vyjde na 160 milionů korun. Zaplatí to město. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek zodpovědný za investice Richard Mrázek (ANO). Vymění se inženýrské sítě i komunikace. U dalšího úseku město aktualizuje podklady.

Etapa od Úvozu po Kraví horu má platné územní rozhodnutí a dokončují se další práce na projektové dokumentaci. Její součástí je i řešení objízdných tras. "Stavba obsahuje kompletní výměnu inženýrských sítí jako kanalizace, vodovodu, plynu a elektřiny. Poté bude následovat výměna tramvajového svršku a rekonstrukce trakčního vedení a kompletní úprava povrchu včetně chodníku a komunikací, parkování a zeleň," vyjmenoval Mrázek.

Stav ulice je špatný. "Technicky je v nevyhovujícím stavu. Jezdí tam tramvaj a je hlučná. Dnes už používáme jiné uložení, takže se sníží hluk a zlepší se život lidí. Kde to bude možné, zapojíme také více zeleně, aby ulice nebyla tolik betonová," doplnil Mrázek. Práce potrvají zhruba rok.

Kromě toho město chystá rekonstrukce dalších dvou úseků. Jedna část je od Husovy ulice po Úvoz, druhá na tramvajové smyčce na náměstí Míru. Radní Brna dnes zadali aktualizaci dopravního řešení části ulice od centra z Husovy ulice směrem po Úvoz. Původní dokumentaci z roku 2008 je totiž podle nich potřeba aktualizovat. "Cílem územní studie je prověření možných variant řešení uličního prostoru v souladu s aktuálními požadavky dotčených organizací a městské části. Na základě odborného posouzení a projednání variant bude určená výsledná varianta, která bude použita pro zpracování projektové dokumentace pro tuto etapu," dodal Mrázek.

Brno plánuje za stovky milionů korun opravit i další důležité ulice. Je to například Benešova, Štefánikova nebo Veveří. V minulosti už za stovky milionů korun opravilo ulici Milady Horákové, Horovu a Minskou.
Autor: ČTK, 21.03.17 17:10
Návštěvnost: 1219 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.