Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bohumín chystá proměnu prostranství u sídliště v centru města

Ostrava - Bohumín na Karvinsku chce do konce října proměnit prostranství u sídliště v Alešově ulici v těsné blízkosti pěší zóny v centru města. Přeměna bude stát přibližně deset milionů korun. Na prostranství kromě parkovacích míst přibudou hřiště a chodníky, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Kolková.

Město dalo před dvěma lety opravit tamní věžové domy a nyní chce upravit i veřejné plochy v jejich blízkosti. Proměnu zastaralé plochy požadovali i sami obyvatelé. V lokalitě už začali dělníci překládat sítě a samotná modernizace začne v dubnu.

"Zásadní je, že se nám podařilo dohodnout s vlastníky sítí na jejich přeložkách a vypořádat se i s připomínkami soukromých vlastníků, bez toho by se celá akce nemohla uskutečnit," řekl starosta Petr Vícha (ČSSD). Město projekt připravovalo přes tři roky.

Asfaltové chodníky nahradí zámková dlažba, vzniknou i nové chodníky v místech, kde pěšinky dříve vyšlapali lidé. Škvárovou plochu nahradí dvě dětská hřiště pro menší i větší děti.

"Mysleli jsme i na ty nejmenší a na hřištích se objeví nové hrací prvky, které v Bohumíně ještě nemáme. Specialitou bude například dvojhoupačka s jedním zabezpečeným sedátkem pro miminka nebo malé pískoviště s uzavíratelným krytem. V okolí hřišť přibude i deset laviček," uvedla Adriana Dudás z odboru rozvoje a investic.

Ve vnitrobloku vzniknou dvě parkoviště pro 40 automobilů, jedno s nájezdem z Alešovy ulice a druhé s nájezdem ze Spojovací ulice. Promění se i místa pro kontejnery na odpad, z nichž dvě budou zastřešená a přibude nové veřejné osvětlení či zeleň.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 21.03.17 14:05
Návštěvnost: 882 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.