Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Dřevěný dům v Burgenlandu od Ralfa Bocka

Ralf Bock, německý architekt působící ve Vídni, dokončil před dvěma lety v obci Henndorf na východě Rakouska dřevěný dům, který v loňském roce získal ocenění pro nejlepší dřevostavbu v Burgenlandu. Tvar domu i materiál vychází z místních tradic. Stejně tak byly při realizaci uplatněny ekologické principy šetrné k životním prostředí (tepelné čerpadlo a solární kolektory). Architektovi se pomocí jednoduchých forem podařilo přiblížit vzhledu okolních hospodářských budov. Kolemjdoucí tak mohou minimalistický dům snadno zaměnit za obyčejnou kůlnu, což není na škodu, neboť klient si nepřál přitahovat pozornost, ale raději splynout s prostředím. Dům stojí na okraji obce v příkrém svahu s jihozápadní orientací. Výhled do zalesněné krajiny zaručuje přeložená terasa i rozměrná okna. Naopak směrem k přístupové cestě se dům obrací pouze vstupními dveřmi a jedním malým oknem vedoucím do jídelny. Dům je na pozemku usazen tak, že zprvu vypadá jako jednopodlažní dřevěný objekt s široce přesazenou sedlovou střechou z modřínových prken. Celý dům spočívá na železobetonovém soklu, který je vsazen do terénu a v němž se nachází ložnicová část s koupelnou. Exponované části betonového soklu jsou obloženy režným zdivem. Centrální obytnou zónu tvoří místnost s výškou přes dvě podlaží, kudy do interiéru proniká světlo střešními otvory. Hlavním prvkem obytné prostoru je krb s působivým komínem z tmavého režného zdiva, které kontrastuje s jinak světlým interiérem z jedlového dřeva.
Autor: Petr Šmídek, 15.03.17 07:55
Návštěvnost: 1801 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.