Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Soud musí znovu řešit přestavbu domu pro Havlovu knihovnu

Brno - Městský soud v Praze musí znovu řešit přestavbu historického domu na Loretánském náměstí na Hradčanech, kde má najít sídlo Knihovna Václava Havla. Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl stížnostem podnikatele Zdeňka Bakaly a pražského magistrátu. ČTK to zjistila z úřední desky, zatím soud nezveřejnil odůvodnění, má na to měsíční lhůtu.

Městský soud loni v srpnu zrušil rozhodnutí magistrátu v řízení o umístění stavby, o změně ve způsobu užívání stavby, změně jejího vlivu na využití území, o umístění přípojek vody, kanalizace a vedení slaboproudého kabelu. Učinil tak na základě žaloby obyvatele domu Bohumila Vejtasy, úřady prý nedostatečně vypořádaly jeho námitky. Nyní se spis vrátí znovu městskému soudu k novému verdiktu.

Bakala je majitelem domu. Koupil jej s deklarovaným úmyslem vybudovat sídlo Havlovy knihovny. Projekt ale nabral značné zpoždění.

Podle Bakaly měla knihovna zaujímat asi třetinu budovy po přestavbě. Projekt připravil španělský architekt Ricardo Bofill a česká architektonická kancelář TaK. Novým majitelům domu se podařilo dohodnout s nájemníky na vystěhování. Odmítl to jediný z nich, Vejtasa, i když mu Bakala nabízel odstupné. Léta kvůli rekonstrukci domu komunikuje s úřady.

Kriticky se k přestavbě stavěl dříve i Klub za starou Prahu a obyvatelé vedlejších domů. Pražští památkáři, jejichž stanovisko je pro územní a stavební povolení v lokalitě nutné, ale s přestavbou domu souhlasili. Jejich stanoviska před časem schválil i ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
Autor: ČTK, 17.03.17 13:05
Návštěvnost: 1157 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.