Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Ostrava chce budovat nová sportoviště, schválila strategii

Ostrava - Víceúčelová hala pro míčové sporty s kapacitou 2500 míst, osm nových fotbalových hřišť a tři menší tréninkové haly v podobě kvalitnějších tělocvičen by do roku 2026 mohly vzniknout v Ostravě. Vyplývá to ze strategického plánu města v oblasti sportu, který už schválili městští zastupitelé. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Martin Štěpánek (ODS).

"Chtěli jsme si ověřit tři základní cíle, jak jsme na tom s financováním sportu v Ostravě, jaké jsou silné a slabé stránky a jak vlastně pokračovat s prioritami do těch následujících let," uvedl Štěpánek.

Podle něj se ukázalo, že město má poměrně silnou sportovní infrastrukturu a zázemí klubů i značné zkušenosti s pořádáním sportovních akcí. V Ostravě se v minulosti konala řada akcí evropského i světového formátu, pravidelně se v krajském městě odehrává například atletický mítink Zlatá tretra.

"To co bychom potřebovali doplnit, je třeba hala pro míčové sporty, která tady dlouhodobě chybí. Není v té infrastruktuře několik fotbalových hřišť a potřebujeme zlepšit i informovanost o sportovních akcích v Ostravě nebo udržet systém grantového financování sportu,"
popsal cíle do dalších let Štěpánek.

Strategie také srovnala Ostravu se třemi dalšími podobnými městy - Plzní, Brnem a Olomoucí. Podpora moravskoslezské metropole je v oblasti sportu v přepočtu na jednoho obyvatele nejvyšší. Ve městě každoročně roste také počet registrovaných sportovců, a to přibližně o pět procent - aktuálně je to zhruba 26.000 registrovaných sportovců ve 131 klubech.

V průměru se do sportu v Ostravě dává zhruba 7,5 procenta rozpočtu. Loni výdaje dosáhly více než 411 milionů korun, předloni to bylo půl miliardy a v letech 2013 a 2014 dokonce více než 800 milionů korun.

"Finanční údaje kolísají především v oblasti investic, podle toho, jestli se dokončuje nějaká velká investiční akce. U neinvestičního financování si myslím, že ta současná úroveň je nastavena poměrně dobře," míní Štěpánek. U investičního rozpočtu podle něj vždy záleží na tom, zda se městu například podaří získat dotace nebo partnera na spolufinancování.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 15.03.17 13:45
Návštěvnost: 955 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.