Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Dobřichovické vily - sídla pražské honorace - pozvánka na vernisáž

Zveme Vás do vily Stiassni v Brně na vernisáž výstavy věnované dobřichovické villegiatuře, kterou připravilo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy společně se středočeským pracovištěm Národního památkového ústavu. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 30. března 2017 v 17:00 hodin.
Samotná výstava je rozdělena na dvě části – ve vile Löw-Beer budou k vidění stavby od roku 1880 do roku 1914, ve vile Stiassni meziválečná architektura. Výstava potrvá do 25. června 2017.

Výstava postihuje fenomén příměstské vilové lokality v  blízkosti hlavního města Prahy. Vůbec poprvé se důkladněji zaměřuje na jednu z villegiatur, která vznikla v Dobřichovicích. Zdejší soubor vilové architektury svou výstavností upoutával pozornost již od přelomu 80. a 90. let 19. století a dodnes si uchovává estetickou kvalitu a architektonickou hodnotu původního uceleného souboru staveb, jaký v jiných lokalitách v okolí hlavního města nemá obdoby.

Více informací >

Zdroj: Národní památkový ústav
Vložil: Tisková zpráva, 14.03.17 20:30
Návštěvnost: 889 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.