Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno postaví za 30 milionů dům s pečovatelskou službou

Dům s pečovatelskou službou v Křídlovické ulici
Brno - Brno postaví v městské části Slatina dům s pečovatelskou službou za 30 milionů korun. Bude v Bedřichovické ulici a nabídne 15 bytů, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). V domově najde zázemí kolem 20 seniorů. Stavět by se mohlo začít na jaře příštího roku, práce potrvají asi rok.


Domov vznikne na místě bývalého bytového domu, který město kvůli špatnému technickému stavu loni na podzim strhlo. Radní města dnes vybrali společnost, která zpracuje projektovou dokumentaci pro budoucí stavbu. "Pokud vše půjde podle plánu, letos bychom měli mít projektovou dokumentaci a na podzim vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele. Příští rok pak můžeme začít stavět podle toho, jak nám to umožní zima," řekl Hladík.

Podle něj bude polovina bytů jednopokojových a polovina dvoupokojových. V místě bude zázemí pro pečovatelskou službu, společná kuchyně a velká společná odpočinková místnost. "Výběr obyvatel bude takový jako kdekoliv ve městě. Žádosti o umístění přijme odbor bydlení města, který vždy dbá na to, která lokalita je pro seniora prioritou. Nedávno jsme schválili nová pravidla pro bodové hodnocení žádostí. Největší prioritou jsou senioři s tíživou bytovou situací," uvedl Hladík.

Město chce podle něj sjednotit i cenu nájemného v domovech, která se nyní pohybuje od necelých 30 téměř do 80 korun za metr čtvereční. "V domovech je potom vzhledem k ceně rozdílná poptávka. Myslíme si, že pokud to sjednotíme, senioři budou domovy preferovat podle lokalit, ne podle ceny. Uvažovaná sjednocená cena se pohybuje kolem 57 korun za metr čtvereční," řekl Hladík. Za byt o velikosti 30 metrů čtverečních by tak člověk zaplatil necelé 2000 korun a za byt o velikosti 50 metrů bezmála 3000 korun.

Brno má dvě desítky domovů pro seniory, které nabízejí zhruba 2000 lůžek. Kromě toho je v Brně asi padesátka domů s pečovatelskou službou s necelou tisícovkou bytů. Město však stále eviduje stovky žádostí.
Zdroj: Lenka Horáková
Vložil: ČTK, 13.03.17 17:40
Návštěvnost: 1133 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.