Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Kladno má hotové dva regulační plány, čeká je veřejné projednání

Kladno - Kladno má hotové dva regulační plány, čeká je veřejné projednání. Plány doplňují loni schválený územní plán, regulují výstavbu, pomáhají zachovat historické stavby, industriální památky, ale také umožňují rozvoj, protože jsou srozumitelné pro investory. ČTK to dnes řekl kladenský radní Ondřej Rys (za Volbu pro Kladno).

"Smyslem plánů je nastavit jasná pravidla území," uvedl Rys. Celkem kladenský územní plán doplní čtyři regulační plány. Zbývající dva mají být hotové letos.

Jako první by měli v červnu schvalovat kladenští zastupitelé regulační plán centra, k němu se ještě v březnu budou vyjadřovat majitelé pozemků. Návrh si mohou prohlédnout na webu www.mestokladno.cz. Následovat má regulační dokument pro oblast bývalé Vojtěšské huti. Další dva plány pro čtvrť Podprůhon a pro oblast okolo Štechovy ulice se připravují, ale i nyní město s obyvateli o podobě návrhu jedná.

"Snažíme se vždy najít kompromisní řešení mezi několika zájmy," doplnil Rys. Podle něj se jedná o zájem veřejný, který má řadu rovin jako urbanismus, architekturu, životní prostředí, dopravu a další, ale také o zájem soukromý, kdy majitelé mají vlastní představy o využití pozemků. Regulace se ale podle radního dotýká soukromých majitelů jen okrajově.

Regulační plány určují například i maximální rozměry plánovaných staveb, jejich orientaci, řešení parkování nebo dopad na životní prostředí.
Autor: ČTK, 13.03.17 14:15
Návštěvnost: 820 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.