Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Strojovna na technice v Darmstadtu od Dietz Joppien

Areál technické univerzity v Darmstadtu se rozrostl o nový objekt, kde se pod zkratkou ETA ukrývá označení výzkumného centra pro energetickou účinnost a aplikované technologie. Za financováním pilotního projektu stojí německá federální vláda, stát Hesensko a soukromé průmyslové společnosti. Projekt nové budovy technologického centra ETA vytvořila dvojice frankfurtských architektů Albert Dietz a Anett-Maud Joppien, kteří společně s týmem stavebních a strojních inženýrů tři roky usilovně pracovali na optimalizaci energetické náročnosti a následně jeden a půl roku realizovali výsledný prototyp haly z prefabrikovaných betonových prvků. Řada prvků je nastavena v systému pasivních technologií (přirozený ventilační systém vzduchovými kanály), aby se podařilo vylepšit energetickou hospodárnost. Prosklené čelní fasády jsou opatřeny sítotiskem, aby se zabránilo přehřívání interiéru slunečními paprsky.
Autor: Petr Šmídek, 07.03.17 21:20
Návštěvnost: 1968 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.