Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
David Vávra si k 60. narozeninám nadělil novou knihu


Praha - Architekt, herec, zakládající člen divadla Sklep a neutuchající srandista David Vávra slaví dnes šedesáté narozeniny. Při příležitosti životního jubilea vychází jeho nová kniha Běžet s domy, která navazuje na předchozí úspěšné tituly Tři cesty za architekturou a Jedeme k moři. Vávra chystá také sérii výstav. V březnu to budou architektonické projekty v Galerii Jaroslava Fragnera, v Galerii Kuzebauch jsou zase k vidění jeho materiálové experimenty.

"David od podzimu přiváží do břevnovské Galerie Kuzebauch nesčetné množství předmětů, které by rád vystavil. Ptáme se ho, kdo udělá výběr exponátů, a on odpovídá: Nikdo nic vybírat nebude, protože ta vaše minimalistická estetika dostane prostě na frak… Chci, aby to v galerii vypadalo jako v zapadlém vietnamském krámku, a hotovo!" popisuje kreativní proces přípravy výstavy Lucie Havlová.

Kreativita se prolíná i do jeho knížek, které jsou kombinací architektonických vědomostí, kreseb i poezie. V nové knize Běžet s domy představuje typické půdorysy, řezy a pohledy a samozřejmě poutavé fotografie daných objektů. Součástí knihy jsou i neuskutečněné utopické projekty a návrhy různých částí nejen pražských čtvrtí. Nedílnou součást tvoří dokumentace divadelních, televizních a výstavních scénografií. A samozřejmě nemůže chybět ani umění - výtvarné artefakty ve spékaném sklu, porcelánu nebo perspexu.
Zdroj: Grada
Vložil: Tisková zpráva, 09.03.17 21:15
Návštěvnost: 1315 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.