Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrov schválil první příspěvky na opravu historických fasád

Ostrov - Město Ostrov už schválilo první dotace pro majitele nemovitostí v historickém centru města, kteří na svých objektech opravili fasádu. Úspěšní žadatelé ji obnovili v minulém roce, dohromady si rozdělí téměř 80.000 korun. Celkově má Ostrov pro letošek na nový dotační titul v rozpočtu 600.000 korun, řekl dnes ČTK starosta Ostrova Pavel Čekan.

"Na svém posledním jednání rada města schválila smlouvu na dotaci pro dva žadatele přímo na Starém náměstí v Ostrově. Splnili veškeré podmínky dotace a požádali na dotaci na obnovu fasády," řekl Čekan. Původně měšťanské řadové domy se v rámci rekonstrukce dočkaly nových hladkých trojosých fasád, které zdobí pouze jednoduchá římsa.

Příspěvek se může týkat asi 40 objektů v historickém jádru města. Jejich vlastníci mohou dostat 1100 korun na metr čtvereční, ale nejvýše dvě pětiny celkových nákladů. Rekonstrukci musí provést majitel nebo spolumajitel domu a o dotaci může žádat až po 12 měsících zpětně. Peníze naopak neslouží na zateplení domů či výměnu střechy, oken nebo dveří.

Ostrov chce příspěvkem po vzoru Chebu nebo Jáchymova majitele přimět ke zvelebení zejména pohledových fasád například právě na Starém náměstí. Program je připraven na pět let, v letošním roce je možné žádosti podávat do 15. listopadu.
Autor: ČTK, 06.03.17 17:50
Návštěvnost: 1012 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.