Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nový rychlovýtah ve věži Nové radnice v Ostravě už je v provozu

Ostrava - Nový rychlovýtah do informačního centra ve věži Nové radnice v Ostravě, která je vyhledávaným turistickým cílem, je od dnešního odpoledne v provozu. Výměna výtahu trvala pět týdnů. Pobočka Ostravského informačního servisu ve věži zahájí po rekonstrukci provoz v sobotu 4. března v 09:00. ČTK to sdělila mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Výtah potřeboval opravu, protože byl dlouhodobě poruchový. Město jej za 1,3 milionu korun nechalo vyměnit. "Výtah byl demontován a vyměněn za nový se zvukovým doprovodem, tlačítky s Braillovým písmem, novými dveřmi i řídící jednotkou," uvedla Vojkovská.

Rychlovýtah fungoval v budově radnice od roku 1930, naposledy se opravoval v roce 2000. Vede na vyhlídkovou věž radnice, která je nejvyšší radnicí v Česku. Ochoz se nachází ve výšce 72 metrů, celá věž dosahuje 85,6 metru. Ochoz věže byl zpřístupněn v roce 1933, po roce 1945 se ale pro běžné návštěvníky uzavřel a dostali se na něj jen významní hosté. Pravidelné vyhlídky z věže pro veřejnost byly zavedeny až v roce 1990, od roku 2002, kdy byla radniční věž renovována, je přístupná celoročně. Ročně si z věže Ostravu a okolí prohlédne více než 40.000 návštěvníků, z toho téměř čtvrtina z ciziny.
Autor: ČTK, 03.03.17 16:10
Návštěvnost: 1374 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.